Son Dakika Haberler

İKTİDARIN DEĞİL, HALKIN POLİSİ OLUN YETER

İKTİDARIN DEĞİL, HALKIN POLİSİ OLUN YETER
Okunma : 165 views Yorum Yap

Haklinpolisi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Polisler gerçekten çok zor şartlarda görev yapıyorlar. Günün 24 saatinde çalışıyorlar. Şu meydanda toplanmamızı sağlayanlar da onlar. Polislere sesleniyorum, iktidarın değil, halkın polisi olun yeter” dedi.
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Ordu Fatsa’da halka seslendi.

ASGARİ ÜCRETİ YÜKSELTECEKLERMİŞ, KİMDEN ÖĞRENDİNİZ

Kılıçdaroğlu’nun açıklamaları şöyle:
Asgari ücretin kaç lira olduğunu bilmiyorlardır. Akıllarına bile gelmiyordu. Asgari ücreti benden öğrendiler dedik ki 1500 lira yapacağız. Dediler ki “Vay efendim işverene yük.” Şimdi diyorlar ki asgari ücreti yükselteceğiz. Kimden öğrendiniz?

ÇOCUKLAR HİÇ BEDEL ÖDEMEDEN YEMEKLERİN YİYECEKLER

Çocuklarınızı tam gün okula göndereceksin, okullarda hiç bir bedel ödemeden yemeklerini yiyecekler.
Boğazımızdan keseceğiz çocuklarımızın daha iyi yetişmesi için elimizden gelen her şeyi yapacağız. 22 milyon yoksul var. Hiç bir ailenin geliri CHP iktidarında 720 liranın altında olmayacak. Her evde tencere kaynayacak.

DAVUTOĞLU SARAY İÇİN ÇALIŞIR, KILIÇDAROĞLU HALK İÇİN ÇALIŞIR

Propaganda yapıyorlar efendim CHP gelirse sosyal yardımları keser, niye keselim? Yoksuzlukla mücadele ediyoruz niye keselim. Sosyal yardımları daha da artıracağız. Şunu da sakın unutmayın Davutoğlu Saray için çalışır Kılıçdaroğlu halk için çalışır. Benim cebimi düşünmek gibi bir huyum yok. Çok şükür yaşayıp yiyoruz. 7 kardeşiz. Rahmetli annem okuma yazma bilmezdi. Ablam da bilmezdi. Tek okuyan benim. Siyasete girdiğim gün bütün malvarlığımı internet sitesine yükledim. Ev var alın teriyle kazandığımız mütevazi bir gelir. Vatandaştan topladığımız vergiyi vatandaşa vermezsek orada yoksulluk var demektir.

FAİZLER BİLE BUNLARIN ZAMANINDA YÜKSELDİ

7 Haziran’dan önce “Sakın ha CHP’ye oy vermeyin faizler yükselir, işsizlik artar, istikrar bozulur” dediler. Allah büyük ya, hepsi bunların zamanında oldu. İstikrarsızlığın nedeni bugünkü hükümettir, bugünkü terördür. Bir parti kendisi sorun olursa ülkedeki sorunu çözemez. Eğer bizim seçim bildirgemizi diğer partiler kopya ettiyse ülkenin sorunlarına en çok eğilen CHP’dir.
Gençleri potansiyel suçlu olarak görüyorlar ben gençleri bu ülkenin umudu olarak görüyorum. 13 yıldır yurt sorununu çözemediler. Gençlere sözüm var 1 yılda yurt sorununu çözeceğim. Birer ikişer kişilik odalar olacak sıcak suyu olacak bunları yapacağız.

Polisler gerçekten çok zor şartlarda görev yapıyorlar. Günün 24 saatinde çalışıyorlar. Şu meydanda toplanmamızı sağlayanlar da onlar. Polislere sesleniyorum, iktidarın değil, halkın polisi olun yeter.

Polis arkadaşlarımız bizim toplumumuzun dışında değiller. Bizden biriler onlar. Emekli olduklarında aldıkları maaşla geçinemiyorlar. Bunu düzeltmemiz lazım. Ek gösterge talepleri var bunları yapmak zorundayız. Ben onlardan bir şe istiyorum hükümetin iktidarın değil halkın polisi olmasıdır.