Son Dakika Haberler

İMAM HÜSEYİN CEMEVİ KURULUŞUNUN 1. ONUR YILI

İMAM HÜSEYİN CEMEVİ KURULUŞUNUN 1. ONUR YILI
Okunma : 194 views Yorum Yap

Cemeviyk
Sarıyer İmam Hüseyin Cemevi birinci yılında düzenlemiş olduğu gecede Cemevi’nin yapımında emeği geçenlere plaket verdi.
Sarıyer Cumhuriyet Mahallesinde bulunan 6 katlı İmam Hüseyin Cemevi Başkan Ebu Zeyit Kral, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Sarıyer Belediye Başkan yardımcısı Gökan Zeybek, Sevgi Atalay,İşadamı Ethem Sancak ve daha birçok kişinin maddi ve manevi katkıları ile kazandırılmıştı
Cem Vakfı Sarıyer Şubesi Başkanı Ebu Zeyit Kral yapmış olduğu konuşmada, Sarıyerde yaşayan Alevi Bektaşi canlarımızın birlik ve mücadelesini yönetim kurulu olarak kutluyoruz, Başta krü Genç’in, ilçe belediye meclis üyelerinin,Akp meclis üyeleri, Mhp meclis üyelerinin çoğunluğu ile oy birliği ile meclisten geçen ve Büyükşehir Meclis üyeleri ile birlikte Kadır Topbaş’ ı ziyaret ederek istanbulun en güzel Cemevinin yapımını gerçekleştirdik.
Cemevi inşaatının yapımında Başkan Şükrü Genç’e, Gökan Zeybek, Sevgi Atalay, Ahmet Karakoç’a sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum, binanın yapımında maddi olarak büyük destek veren Ethem Sancak beye teşekkür ediyorum.
Sukrugenc
Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç gecede yapmış olduğu konuşmada, İnsanların inançları bazında ben buyum veya şuyum demesi kadar aykırı bir şey yoktur,bu yolun gereği insanı insan olarak almaktır,insanı insan olarak irdelemektir.bugün Türkiye’nin içinde bulunduğu bu karışık ortamda özellikle iyi insanların bir araya gelerek yapılmaya çalışılan, özellikle Ortadoğuda Türkiye üzerinde oynanan oyunları bunun yerel ortakları kimlerse o ortaklara karşı ortak mücadele içinde olmak ve barışın bir an önce insanlığın temeli olan barışın inşa edilmesi için herkesin elinden geleni yapması gerekir.
Ben Belediye başkanı seçildim tabiî ki partimin doğrultusunda Belediye Başkanlığı yapacağım,bu kaçınılmaz o zaman partinin ilkelerine ters düşer, insanların yaşam biçimlerine göre inanışları var,bugün siyasilerin ve inanışların öne çıkarılması, yaşam biçiminde temel olarak öne çıkarılması durumunda bugün özellikle radikal yapılanmalar Türkiye’nin geleceği üzerinde yaptıkları oyunlardan farkı olmaz.belediye Başkanı olarak değil bir yurttaş olarak herkesi sağduyulu olmaya çağırıyorum.
Sevgili Zeyit Kral böyle bir mücadeleye başladığında kendisinde olması gereken tek bir şey var dedim,rahmetli babamın ve babam gibi dostlarımızdan öğrendiğim bu toplum olmazsa olmaz en büyük değeri razılık almaktır.karşının razılığını alacaksınız razılık olmayan bir yolda yürümek yol düşkünlüğünü getirir.
Bu yolun gereğini yapalım insanı baş vuralım.insanlığın yarını için hep birlikte ele ele ellerimizi kanatırcasına birlikte olduğumuzda bu işi başarabiliriz.Türkiye’nin içinde bulunduğu bu dönemi en kısa sürede aşacağına inanıyorum.23 Nisan’da ülkemizde çeşitli illerden gelen çocukların aldığı barış kararına uyalım hep birlikte barış diyelim.
Gokanzeybek
Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı Gökan Zeybek, Emeği geçen bütün çalışma arkadaşlarıma teşekür ediyorum ancak değerli canlar, bizim Cumhuriyet mahallesinde yapmış olduğumuz bu Cemevi Sarıyer Belediye Meclisinden geçmiş olan ilk Cemevi kararımız değildir, biz geçmiş yıllarda Tarabya mahallesinde, Darüşafaka Mahallesinde,İBB ye Ait olan bir arazi üzerinde Cemevi yapmak üzere iki kez meclis kararları almamıza rağmen bir hafta sonra park bahçeler müdürlüğü tarafında. Ve hızlı bir biçimde Büyükşehir tarafından araç parkına başlanmıştır,burada sevgili Sait Krala teşekkür ediyorum,bugün cemevinin yapıldığı arsayı bulduğumuzda Sayın Belediye Başkanımız Şükrü Genç,Sevgi Atalay başkanımız, Cem Vakfı Başkanımız Zeyit Kral ve bir kaç arkadaş bu yerle ile ilgili bilgiyi meclis kararı çıkana kadar olabildiğince gizli tuttuk ki Büyükşehir Buraya gelip bir park inşaatına başlamasın. İkinci olarak ben mimarım belediyemizde çok sayıda yürekli insan, başlangıçta bu yola başkoydu ama bugün burada bu ülkede taş üstünde taş, omuz üzerinde baş kalmasın diye seslenilen bir dönemde omuzunun üzerindeki başından başka bütün organları çalışamaz halde, ama yüreği geniş,dimdik ayakta inşaat mesleğinin en büyük ustası Sayın İrfan beye buradan şukranlarımı ve teşekkürlerimi sunuyorum, bu binamızın kubbe inşaatının hesaplanmasında ve bugüne kadar denenmemiş bir plan yapılarak Cemevimizin 12 metre yüksekliğinde 24 metre genişliğinde bu kubbenin kurulmasını sağlayan İrfan beye teşekkür ediyorum.
Başlangıçta binlerce insanın emeği vardır, ama bu cemevinin yapılamasında iki insanın büyük katkısı vardır,onlar hacerül esvet taşı koyan iki insandır,birincisi sayın Sait Kral, ikinciside Belediye Başkanımız Sayın Şükrü Genç tir. Buradan bir müjdeyi daha vermek istiyorum Ayazağa planlarımızın içinde oyak sitesinde önemli bir Cemevinin yapılması için planımızı meclisimizden oybirliği ile geçirdik,İBB den planımızı oy birliği ile geçirdi, ordaki dostlarımızın canlarımızında ibadet edebileceği bir merkezimiz çok yakın bir zamanda kazandırmış olacağız.
İmam Hüseyin Cemevi’ 1 yıldönümünde yapımında emekleri geçenlere plaket sunuldu, Başta Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Belediye Başkan Yardımcısı Sevgi Atalay, Belediye Başkan Yardımcısı Gökan Zeybek, Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Erdem, İşadamı Ethem Sancak ve Eşine plaketler takdim edildi.
Geceye Chp İstanbul Millet Vekilleri Didem Engin, Güldal Yedekçi Aslan, Chp İlçe Başkanı Mehmet Deniz, Mhp İlçe Başkanı Ünsal Bilgiç, Mhp Eski İlçe Erdal Çoban, Dr. Cengiz Alp ve Sarıyer Belediyesi Birim Müdürleri Katıldılar.
İmam Hüseyin Cemevi Başkan Ebu Zeyit Kral ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Lale Tuna,Gülbin Yüce, Erkan Tanışman,Mehmet Özdemir,Ersin Işık,Hüseyin Çelik, Hüseyşn Yılanlıdağ,Hüseyin Morçicek,Rıza Çakır,Nurten Satılmış, Cihan Şanlı, Ferhat Yıldız, Musa Özcan ilk yılın onur gecesinde görev alan başarılı yöneticiler olarak tarihe geçtiler.