Son Dakika Haberler

İMZA BENİM BEN BEDEL ÖDEMEYE HAZIRIM

İMZA BENİM BEN BEDEL ÖDEMEYE HAZIRIM
Okunma : 85 views Yorum Yap

Sarıyer Belediyesi Olaylı geçen Pazartesi oturumundan sonra Cuma oturumunda bugün tarifi karara imza attı.

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Rumeli Hısarı ve Kazım Karabekir mahalleleri İslah İmar planları, gündemin 1 ve 2.maddelerinde oylama öncesi yapmış olduğu konuşmada “İmza benim, Ben Bedelini Ödemeye Hazırım” diyerek her türlü entrika ve söylemlere rağmen halkının geleceği için kefil oldu.

Başkan Şükrü Genç; “Ortada bir hata varsa altındaki imza benim, bedelini ödemeye hazırım. Ancak gelin önce bu insanların tapu sorununu hep birlikte çözelim” dedi.

15 -20 YIL DAHA BAŞKANIM

AKP Sarıyer’in bütün projeleri Şükrü Genç’in bir kere daha aday olmaması ve Sarıyer’de yerel seçimleri kazanabilme umutları suya düştü. Şükrü Genç “Ben 7-8 yıldır Sarıyer’de belediye başkanlığı yapıyorum, nasipse bu 15-20 yıl daha olacak” dedi.

EVİNİZİN OLDUĞU ARSALARIN TAPUSU VERİLSİN “ BİZİM MÜCADELEMİZ BU

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç mecliste şunları söyledi; “Merak etmeyin biz bu imar konusunu çok yakın takip ediyoruz. Dönüşümü yapılmakta olan bölgelerde en büyük problemin mülkiyet problemi olduğunu gördük. Çünkü hak sahibi olmayanların yani mülkiyeti bulunmayan vatandaşların protokole dahil edilmediğini gördük. Hatta bu Armutlu konusunda Şehircilik eski Bakanı Erdoğan Bayraktar ile bu konuyu tartıştık. Biz istiyoruz ki sizin üzerinde evinizin olduğu arsaların tapusu size verilsin, bizim mücadelemiz bu. Aslında size bu hak verildi, tapu tahsis belgeleriyle verildi. Ve biz bunu vatandaşlardan yana garanti altına alınmasını istiyoruz.

BANA BELEDİYE BAŞKANLIĞI YETKİSİ VERDİNİZ

Siz bana belediye başkanlığı yetkisi verdiniz, biz de tüm arkadaşlarımızla uzun yıllar süren bir çalışma yaptık. Nereden gerekiyorsa oradan hukuki görüşler aldık, her kesimden bu çalışmamıza destek istedik. Ve uzun çalışmalardan sonra bu işin finaline geldik.

Siz bizi CHP’li belediye başkanı seçtiniz. Biz de Sarıyer Belediyesi iktidarında bu sorunun halkın lehine döndürülmesi için karar aldık. Bizim amacımız en erkeni 35-40 sene olan hatta 100 seneye kadar çıkabilir, bu bölgelerde yaşayan vatandaşların hak sahibi olabilmelerini sağlamak. Benim amacım oradaki insanlarımızın hak sahibi olduğunun tescillenmesi.

BEDELİNİ ÖDEMEYE HAZIRIM

Önce Sarıyer halkına bu haklarını verelim, insanların hak sahibi olduklarını gösterelim. Sonrasında ne konuşacaksak konuşuruz. Eğer burada bir eksik ya da hata yapmışsak, altında benim imzam var, ben bunun bedelini ödemeye hazırım. Ama yeter ki halkımızın bu tapu sorunu çözülsün”

ŞÜKRÜ GENÇ’TEN FIKRALI MESAJ

Belediye Başkanı Şükrü Genç konuşmasını Ayı hikayesi ile süsledi, ve gerekli yerlere mesaj verdi.

Başkan Şükrü Genç’in Ayı fıkrası :

“Temel ile Dursun bağına zarar veren bir ayının peşine düşmüş, Temel ayıyı tam sıkıştırmış tüfeğiyle nişan alacakmış, vuracakmış. Dursun demiş ki “Ula Temel yazık bu ayıya, onun da yavruları vardır. Biz bağımızı yeniden yaparız”. Temel ikna olmuş, ama ayı o anda gelip ikisini de dövmüş. Aradan zaman geçmiş, Temel ile Dursun yine ayının peşine düşmüş, Temel tam vuracakken Dursun yine engel olmuş. “Yazıktır ayını da yavruları var”. İkisi yine dayak yemiş. Aynı durum birkaç kez yine tekrarlamış. Sonunda Temel yine bir gün ayıyı vuracakken, Dursun tam omzuna dokununca Temel dönüp demişti ki; “ Ula Dursun bana açık söyle sen ayıdan yana mısın benden yana mı?”

Rumeli Hısarı ve Kazım Karabekir mahallesi İslah İmar planları maddesi oylamasına geçildi ve maddeler üzerinde konuşan Akp Meclis Üyesi Selçuk Bozkır yerinden ayağa kalkarak vatandaşlara döndü ve “ Ben Evet Vereceğim Ama Ayı Değilim” dedi.