Son Dakika Haberler

“İnandırıcı mı?” Sarıgül Hiç Bir Makam Peşinde Değilim

“İnandırıcı mı?” Sarıgül Hiç Bir Makam Peşinde Değilim
Okunma : 31 views Yorum Yap

Sarıgül- kılıçdaroğluCHP Kurultayı yaklaşıken adı Genel Başkan Yardımcılığı için geçen Mustafa Sarıgül hiç bir makam ve mevki peşinde değilim açıklaması yaptı.

CHP içerisindeki siyasi kulisler ‘ hiç inandırıcı olmadığını” belirtiyorlar.

CHP kurultayında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na “tam desteğini vereceğini” açıklayan Mustafa Sarıgül, “CHP’ye enerjimi, siyasi tecrübemi arkadaşlarımla beraber sunacağım” dedi.

Sarıgül yaptığı yazılı açıklamada Parti Meclisi adaylığı konusuna da açıklık getirdi. “Hiçbirimizin kişisel makam, konum, sıfat talepleri olamaz” diyen Sarıgül, “aktif bir görev beklentisi içinde olmadığı”nı vurguladı.

İŞTE MUSTAFA SARIGÜL’ÜN AÇIKLAMASI:

“Değerli Basın Mensupları,
Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, son gelişmelerden sonra büyük bir sorumluluk örneği gösterdi; Özeleştiri yapmak, değerlendirmek ve yenilenmek için olağanüstü kurultaya gidiyoruz.
Bu çerçevede benimle ilgili çıkan çeşitli haberlere, yorumlara açıklık getirmek ve kendi duruşumla ilgili olarak üç konuyu CHP’liler ve kamuoyu ile paylaşmak isterim:
1 – CHP olarak 2015 seçimlerine Sayın Kılıçdaroğlu liderliğinde hazırlanmalıyız.
2 – Kurultay sürecinde, Sayın Kılıçdaroğlu’na tam desteğimi vereceğim.
3 – Kurultay sonrası da, CHP’ye enerjimi, siyasi tecrübemi arkadaşlarımla beraber sunacağım.
Çok özel bir dönemden geçen ülkemizin mutlu yarınları için hiçbirimizin kişisel makam, konum, sıfat talepleri olamaz. Partimizde aktif bir görev beklentisi içinde olmadan Sayın Kılıçdaroğlu’na destek vereceğim.
Gün; kişisel makam, konum, sıfat hesabının yapılacağı gün değildir.
Gün; çocuklarımızın güvenle yaşayacağı demokratik bir Türkiye için büyük bir seçim hazırlığına başlamamız gereken gündür.
Saygılarımla”