Son Dakika Haberler

İSTANBUL BELEDİYESİ’DE BİZİM, SARIYER’DE BİZİM

İSTANBUL BELEDİYESİ’DE BİZİM, SARIYER’DE BİZİM
Okunma : 91 views Yorum Yap
Chp Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz

Chp Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz, Karla mücadelede İstanbul ve Sarıyer Belediyelerinin siyaset karşı karşıya getirilmemesini ve doğa şartlarında insanların kötü koşullarda hizmet beklediğini belirterek, İbb de bizim Sarıyer de bizim açıklaması yaptı.

Sevgili Sarıyerliler;
Kar yağışı Ülkemizin her noktasını ege bölgesini bile ulaşım açısından olumsuz bir şekilde etkilemiştir. Bir arkadaşım Kütahya dan İstanbul’a 25 saatte gelebildi.Bursa Balıkesir istanbul yolları kapalı, Bu normal bir durum son yılların en kuvvetli kişinin yaşıyoruz. Bu mevsimin güzel yanları var, çocuklar sokaklarda cıvıl cıvıl karda oynuyor, bu işten büyük zevk alıyorlar.
Ancak 2 gündür Sarıyer’de sosyal medyada yazılanlar,kar çalışmalarını ile ilgili yorumlar şu yaptı, bu yaptı,Büyükşehir,ilçe belediyesi karşılaştırmaları maksadını aşmış durumda.

İstanbul gerek coğrafya gerekse nüfus olarak Dünyada ki bir çok ülkeden büyük,normal şartlarda bile bir köşesinden bir başka köşesine 2-3 saatte gidilebiliyor, Dolayısıyla bu devası şehire hizmet etmek kolay değil,İBB önceliğini daha önemli gördüğü Alanlara kaydırmış olabilir,Sarıyer ilçe belediyesi burada ki eksikliği gidermeye çalışıp bir dayanışma örneği göstererek 250 kişilik bir ekibi ile var gücünü kullanarak mücadele etmektedirler.Kaldiki Sarıyer de gerek coğrafya gerekse yüz ölçüm olarak diğer ilçelere göre çok dağınık bir alana sahip,bir Beşiktaş ta bir kagıthane de bir uçtan bir başka uctaki mahalleye 15-20 dakikada gidebildiğiz gibi,Sarıyer in Rumelihisar mahallesinden,kısırkaya mahallesine 1 saat 15 dakikada gidebiliyorsunuz.

Bütün bunları göz önünde bulundurarak,zaten çok zor ve kötü bir dönemden geçiyoruz,sıkıntılı üzücü olayları her gün yaşıyoruz. Onun için bu işi faceden yazışmaları arkadaşlardan rica ediyorum burada noktalayalim. çalışan arkadaşların şevkini kırmayalım onların motivasyonunu artıralım. İBB de bizim Sarıyer’de bizim.Her kim ne çalışma yapmışsa teşekkür edelim.Eksikler varsa onları tamamlayalım.

Vatandaşlarımızdan hafta sonu olması avantaj oluşturdu. Biraz sabırla bu işin tadını çıkarsınlar,kar aynı zamanda girip salgınını önleyip,mikropları giderici bir özelliğine,doğayı güzelleştirme özelliğide var, Durumun tadını çıkaralım
Saygılarımla,

Mehmet DENİZ
İlçe Başkanı