Son Dakika Haberler

İSTANBUL BU BİÇİMİ İLE YÖNETİLEMEZ

İSTANBUL BU BİÇİMİ İLE YÖNETİLEMEZ
Okunma : 89 views Yorum Yap

gokan-et-MASLAK

KEMAL KILIÇDAROĞLU’NUN YANINA ADAY ADAYI  OLARAK GİRDİM ADAY OLACAK ÇIKTIM.

Gökan Zeybek, Kemal Kılıçdaroğlu ile yapmış olduğu görüşmesinde Avrupa Bölgeler  Delegasyon ve AB ülkelerinin Ortadoğu ve Haziran – Kasım seçimlerinde uyguladıkları siyasi tavır değişikliğini Brüksel’de anlattığını ve bu toplantıdaki analizlerini, “İstanbul’da örgütlenmede yatay, İl’de ise dikine yönetim” anlayışı gerektiğini yapmış olduğu görüşmede  sundu.

 

5 BİN YILLIK  KÜLTÜRÜ HİSSETTİRMELİSİNİZ

Avrupa Bölgeler Delegasyonunda yapmış olduğum konuşmada, yabancılarlarla konuşmanızda tokalaşırken 5 bin yıllık bir kültürü temsil ettiğinizi hissettirmelisiniz, sayın Genel Başkanımıza Avrupa izlenimlerimi anlattım. Haziran seçimleri ile Kasım seçimleri arasında Avrupa Sosyal Demokratlarının ve Sosyalistlerinin, Almanya Başbakanının, Fransız Sosyalist Partisinin iktidarındaki Başbakanı Hollande’nin, neden Belçika veya Hollanda’nın Haziran seçimleri ile Kasım seçimleri arasında AKP iktidarını destekler girişimleri yapmaları konusundaki analizimi sundum. Petrol kaynaklı Ortadoğu savaşı ile ilgili görüş ve gözlemlerimi aktardım.

 

İNANCINDA  ZAYIFLIK GÖSTERİP MEDEN UMANLAR BAŞARILI OLAMAYACAKLAR

Tayyip Erdoğan ve AKP’yi yenmek ve alt etmek konusunda kendi örgütlü gücüne ve kendi ideolojik değerlerine inancında zayıflık gösterip bundan medet umanların asla başarılı olamayacaklarını, neden Putin’in önümüzdeki süreçte ekonomik kıskaca gireceğini, neden Rusya’nın petrol fiyatlarını düşmesi ile birlikte yaşayacağı ciddi sıkıntıları ve bu sıkıntılarının, bize ve Ortadoğu’ya getireceği sıkıntılar üzerinde temel değerlendirme yaptım.

 

3.8 KATRİLYONLUK GAYRİMENKULLER İMAR LİMİTED ŞİRKETİNE DEVREDİLİYOR

İstanbul’un Belediye hizmetleri konusunda alınmış olan kararlar, İstanbul’da İBB ye ait olan 3.8 katrilyonluk gayri menkullerin son derece küçük bütçeli imar limited şirketine  devredilerek yeni bir ekonomik anlayışın ufak, ufak oluşturulmaya çalışıldığını, 1930-40 yıllarda analizlerini bildiğimiz Mussolini İtalya’sı ve Hitler Almanya’sı gibi ekonomik göstergelerin büyütüldüğü, devletin ve devlete ait kurumların güçlendirildiği, bu manada partini, devletin ve şirketlerin bir anlayışa doğru Türkiye’nin hızla gittiğini, bunun ekonomik parametrelerinin de örülmeye başlandığını bu analizin İstanbul İl Başkan Adayının değil. İstanbul İl Başkanı tarafından sürekli olarak Genel Başkana aktarılması gerektiğinin önemli olduğunu söyledim.

 

İSTANBUL BU BİÇİMİ İLE YÖNETİLEMEZ

İstanbul İl Başkanı ve 40 kişilik Yönetim Kurulu üyeleri ile yönetilmesi mümkün değildir. Tüzüğümüz müsaade etmiyor, tüzüğümüzün dışındaki yönetim mekanizmalarına girerek bu konu ile ilgili analizimi yapmak istiyorum. Bunu kongre günü açıklayacağım.

 

İLÇE BAŞKANLARI GENEL BAŞKANDAN SONRA HALKA ULAŞAN TEK GÜÇTÜR

İlçe Başkanlıkları CHP Genel Başkanlık makamından sonraki en önemli organının  ilçe başkanlıkları olduğunu, İlçe başkanlarının kurumsal kişilik ve organ olarak güçlendirilmesi konusunda azami bir gayretin gösterilmesi gerektiğini, bu nedenle il başkanlığının ve il yönetimlerinin, ilçe başkanlıklarının üzerinde bir yapılanmanın değil, kendini  örgüte, bir biçimde Genel Merkez ile ilçe arasındaki koordinasyon görevini yapan ve ilçelerinde  delege olmamış, ilçe başkanı tarafından meclis üyesi yapılmamış, belediye başkanı tarafında işe alınmamış, akşama kadar partiyi eleştiren bir yapıya son vermenin sözünü veriyorum.

Bu nedenle İlçe Başkanları Genel Başkan’dan sonra halka ve örgüte ulaşmakta  tek geçerli güçtür.

DİKİNE YÖNETİM ANLAYIŞINA SAHİP OLACAĞIZ

Dikine yönetim anlayışına sahip olacağız. Ne kadar yatay örgütlenme, sivil toplum. Demokratik Kitle Örgütleri.sendikalar,derneklerle bütün kurumlarla tümü ile yatay örgütlenmeyi savunurken, parti içinde ve yapılanmasındaki yatay örgütlenme bitirilmesi gerekirken, sorumlulukların mutlaka bir hiyerarşi içinde yapılması gerekmektedir.