Son Dakika Haberler

İSTANBUL VALİLİĞİ UYARIYOR

İSTANBUL VALİLİĞİ UYARIYOR
Okunma : 88 views Yorum Yap

 
İstanbul Valiliği`nden yapılan yazılı açıklamadı, pazar günü görülen yağışın, karla karışık yağmur ve kar yağışına dönüşmesinin beklendiği bildirildi.
Açıklamada şöyle denildi:
“Meteoroloji Genel Müdürlüğü`nce yapılan değerlendirmeye göre; İstanbul`da 17 Ocak Pazar günü kuvvetli sağanak yağmur şeklinde görülecek olan yağışın, gece saatlerinden itibaren karla karışık yağmur ve kar yağışına dönüşmesi, aralıklarla Salı akşamına kadar yerel olarak etkili olacağı tahmin edilmektedir.
 
Rüzgârın güneyli yönlerden kuvvetli ve yer yer fırtına (50-90 kmsaat) şeklinde esmesi ve sıcaklığın Pazartesi günü hissedilir derecede azalarak 0 dereceye kadar düşmesi beklenmektedir.
Bu nedenle vatandaşlarımızın;
Zorunlu olmadıkça özel araçları ile trafiğe çıkmamaları, araçları ile yola çıkan vatandaşlarımızın mutlaka kar lastiği, zincir, takoz ve çekme halatı kullanmaları bulundurmaları, araçların teknik yönden gerekli kontrollerini yaptırmaları, trafik kuralları, işaret ve işaretçilerine uymaları, resmi makamlara ait duyuruları takip etmeleri seyahat, can ve mal güvenliği açısından önem arz etmektedir.”