Son Dakika Haberler

KANIMIZIN SON DAMLASINA KADAR MÜCADELEYE VARIZ

KANIMIZIN SON DAMLASINA KADAR MÜCADELEYE VARIZ
Okunma : 27 views Yorum Yap

Kemalimg_8479
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
Kılıçdaroğlu’nun gündeminde Cumhuriyet Gazetesi’ne yönelik operasyon ve başkanlık sistemi tartışması vardı.
MHP lideri Devlet Bahçeli’ye başkanlık sistemi konusunda CHP lideri, “Başkanlık sistemi Türkiye’yi bölme projesidir Öcalan da istiyor” uyarısında bulundu.
Kılıçdaroğlu, şu anda hukuk ve demokrasi olmadığını söyledi “Silahlı unsurlar ortaya çıkabilir” dedi.
Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarının satırbaşları şöyle:
ERDAL İNÖNÜ MESAJI
Erdal İnönü bu soyadı asla yere düşürmedi. bilgin ce saygın biriydi. Darbe sonrası siyasete girdi. Siyasete sevdiği bilmii hoşgörüyü getirdi. minnet ve şükranla anıyoruz.
HAVA KURŞUN GİBİ AĞIR
Hava kurşun gibi ağır. Ciddi sorunlarımız var. Fidan gibi çocuklarımız şehit oluyorsa en büyük o acıyı ev yaşıyor. Hepmizin bu konuda duyarlı olması alzım. Son bir yılda verdiğimiz şehit sayısı 800’ü aştı. kıbrıs harekatında 498 şehit vermiştik. Bu askerler güle oynaya vatan savunması için giidiyorlardı.
KİM MASAYA OTURUYORSA ŞEHİTLERİN SORUMLUSU ONLARDIR
Annelerin şu soruyu soramsı lazım. PKK’yla masayla kim oturdu? Kim bunlarla İmralı’da masaya oturduysa bu şehitlerin sorumluları onlardır. Bugünkü iktidardır. Bütün annelerin bunu kendine sorması lazım.
PKK mahkemeler kurdu ses çıkarmadılar, akerlik şubesi kurdular ses çıkarmadılar. Onun bedelini şimdi şehitlerimiz ödüyor. Analar ağlamasın bas bas bağıdrılar PKK’ya en büyük yardım ve yataklığı bunlar yaptılar.
Şimdi şehitlerimiz arasında ayrım yapıyorlar. Bu inanca ve ahlaka aykırı. 15 Temmuz şehitlerine fazla, dağda şehit olana daha az para verilmemeli. O Kanun Hükmünde Kararname TBMM’ye gelecek. Düzeltmek ve eşitlemek boynumuzun borcudur.
PARMAKLARINA BEDEL BİÇEBİLİR Mİ?
Gazilerimiz var. Hükümet onları gazi saymıyor ama biz gazi sayıyoruz. Terörle mücadele diyor, yaralanıyor ama hükümet sen gazi sayılmazsın diyor. Dernek kurmuşlar. 10 bini kişi var böyle. İstediğimiz maaş değil gazilik madalyası diyorlar. Gazilere yönetmelik böyle diyor. Onların çocuklarını parmağı kanasa bedel biçebilir mi diye soruyorlar.
Sizin haklarınızı sonuna kadar arayacağız. Bu ülke için Cumhuriyet için çaba harcayani, aınteri döken, dağlarda mücadele eden askerimizi her zaman saygıyla anacağız. size minnet borcumuz var.
CUMHURİYET FÜHRER’İN KULU KÖLESİ OLMAK DEĞİLDİR
Başkent Ankara’da Cumhuriyet’in 93. yılını kutladık. 1. Meclis’ten Anıtkabir’e yürüyelim dedik. Ana caddelerde hafrtiyat kamyonlarının ana caddelerini kestiğini gördük. İnsanın onuruyla bu kadar oynanmaz. Sadece mücadele ile örnek olmadılar, Cumhuriyeti kurarak da örnek oldular. Cumhuriyet bir aydınlanmadır. Cumhuriyet kimsesizlerin kimsesidir. Cumhuriyet Sultan’ın kulu olmak değildir, Führer’in kulu kölesi olmak demek değildir. Birileri kendisini ayrıcalıklı görebilir ama biz herkesi aynı gözle göreceğiz hiç kimseyi ötekileştirmeyeceğiz.
TEZCAN’A SİLAHLI SALDIRI
CHP ve CHP’lilere karşı provakasyonlar bundan sonra çok daha fazla olacaktır. Şehit cenazesinde benim üzerime kurşun atılması, Genel Başkan Yardımcı’mızın bu şekilde kurşunlanması, il başkanlarımızın sokak ortasında darp edilmesi… Bizim üzerimize geliyorlar. Ama demokrasi için bir bedel ödenecekse bu bedeli önce ben ödeyeceğim. Yılmadık, yılmayacağız kim olursa olsun.
SİLAHLI UNSURLAR ORTAYA ÇIKABİLİR
Şu anda Türkiye’de hukuk ve demokrasi yok. Toplumun üzerinde ağır bir baskı var. O nedenle dedim hava kurşun gibi ağır. Bizim üzerimize düşen sorumluluğun farkındayız. Baskı gelecektir. Silahlı unsurlar ortaya çıkacaktır. 15 Temmuz darbe girişimini fırsat bilip karşı darbe yapanlara karşı dimdik, namusumuzla ayakta duracağız. Darbenin fırsata çevrilip karşı darbe yapılmasına karşıyız. 15 Temmuz darbe girişimine nasıl karşı çıktıysak buna da karşı çıkacağız.
12 EYLÜL’DEN AĞIR KOŞULLAR VAR
Darbecileri yargılayın. Öğrencilerden, astsubaydan ne istiyorsun? Gazeteciler ne yaptı? Uçağa binip bir yeri mi bombaladı? Sorgusuz sualsiz atıyorlar. 12 Eylül’den daha ağır koşulları yaşıyoruz. Böyle bir ağır tabloyla karşı karşıyayız. 1 milyon mağdur yarattılar. Daha düne kadar onları allayıp pullayan sensin. Binali Yıldırım da duysun, büYün dünya duysun!
TÜRKİYE PLANLI BİR ŞEKİLDE DARBE SÜRECİNE SOKULDU
Türkiye planlı ve programlı bir şekilde bir darbe sürecinin içine sokulmuştur. Kağpı gibi örneğimiz de var: Mehmet Dişli, General… Kıta görevi yapmadan Karargah’a getiriyorsunuz bu adamı, sorna terfi ediyor, sonra yine kıtaya göndermiyorsunuz. Hükümet diyor ki bu adam burada kalacak. Sonra ne oldu, bu kişi darbeyi yönetiyor. Peki bu adamı Karargah’ta tutan siyasi irade kim? O siyasi irade Türkiye’yi yönetenlerdir. Sen kalkacaksın Mehmet Dişli’ye hesap sormayacaksın gariban teğmene hesap soracaksın!
YÜREKLİ BİR SAVCI VAR MI?
Ne diyordu; aynı menzile farklı yollardan giden diye. AKP ile Gülen Cemaati arasında hiç bir zaman çekişme yaşanmamıştır. Bu sadece gönül birlikteliği değil bir amaç ve hedef birlikteliğidir. Ben bu ülkenin savcılarına sesleniyorum. Yürekli bir savcı var mı? Yürekli ve namuslu bir savcı bekliyorum.
CUMHURİYET GAZETESİNE OPERASYON
Biz Aslı Erdoğan hapisten çıksın, Necmiye Alpay hapisten çıksın diye mücadele ederken dün yeni bir şey oldu! Cumhuriyet Gazetesi’ne baskın yapıldı. Savcı yakalama ve gözaltı kararı verdi. Ne diye veriyor: Cumhuriyet Gazetesi FETÖ’cüymüş, PKK’cıymış. Yanlız bir eksiklik var; IŞİD’i unutmuşlar. Cumhuriyet Gazetesi her dönemde bedel ödeyen bir gazetedir. Görüşü ne olursa olsun herkes acaba Cumhuriyet ne yazmış diye bakarlar. Cumhuriyet ödün vermeyen bir gazetedir. İktidardakiler benim lehime bir şeyler yapar mı diye düşünmeyen bir gazetedir. Cumhuriyeti savunan bir gazetedir. Cumhuriyet Cumhuriyet’le yaşıt bir gazetedir. Cumhuriyet’i FETÖ ile PKK ile ilişkilendirmek şeref yoksunu kişilerin yapacağı bir iştir.
SORU SORAMIYORSAN SAVCI DEĞİLSİN, BİRİLERİNİN ADAMISIN
FETÖ’cüleri devlete Cumhuriyet mi yerleştirdi? O savcıya sormak isterim. Ne istediler de vermediler diyen Cumhuriyet mi? Senin yüreğin yetiyorsa bunu diyen kişiye soracaksın, devletin nesini peşkeş çektin. Zekeriya Öz’e kurşun geçirmez aracı kim tahsis etti? Zekeriya Öz’ün heykeli dikilmeli diyen Cumhuriyet miydi? 81 ilin 76’sına emniyet müdürünü Cumhuriyet mi yerleştirdi? Bu soruları sormuyorsan çok büyük bir handikapın içindesin. Sen iktidarda olanların borazanlığını yapıyorsun, elinde kamçısı seni kullanıyorlar. Meclis’te milletvekili ‘Fetullah Gülen’e çete demek ihanettir’ dedi biri. Niye sormuyorsun? Sen çocuklarına bile hesap veremezsin, en ağır mirası bıraktın. Sen soru soramıyorsan, sen savcı değil; birilerinin maşasısın. Sen birilerinin adamısın.
BU OLAYLARIN İKİ NEDENİ VAR
Soramıyorsan izzet-i ikbal ile görevden ayrılırsın. Bütün bu olayların iki nedeni var. Tek adam rejimini getirmek. Ekonominin kötü gidişini durduramıyor, vatandaşının dikkatini başka yere çekmeye çalışıyorlar. Türk Telekom tahhütlerini yerine getiremiyorlar. Gazetelere talimat veriyorlar, olumlu şeyleri yazın diyorlar. Doğruyu Cumhuriyet yazıyordu.
BU OYNANANLAR BAŞKANLIK FRAGMANI
Bütün bu oynananlar başkanlık rejiminin fragmanları. Sayın Başbakan Binali Yıldırım başkanlık gelmezse ülke bölünür diyor. 93 yıldır tüm darbelere karşı bölünmedi. Sen Türkiye’yi bölünme noktasına getirdik diyorsun. Sen o koltukta oturamazsın. Bu ülkeyi hiçbir güç bölemeyecektir. CHP bu ülkede olduğu sürece bu ülkeyi hiçbir güç bölemeyecektir. Kanımızın son damlasına kadar mücadele edeceğiz. Söz, sözümüz sözdür.

BAHÇELİ’YE SESLENİYORUM

Sayın Bahçeli’ye de söylüyorum. Başkanlık sistemi Türkiye’yi bölme projesidir. Başkanlık sistemini Öcalan da istiyor. 2013’te bunu hükümet yetkililerine söylüyor. Sayın Bahçeli’ye söylüyorum. Hepimizin sorumluluğu var. PKK’yla 10 dakikada barışırlar. Herkesin kandırdığı bir adam cumhurbaşkanlığı yapamaz.