Son Dakika Haberler

Kaporalar, Çekler AKP li Müteahhitlerden mi?

Kaporalar, Çekler AKP li Müteahhitlerden mi?
Okunma : 97 views Yorum Yap

kaporacilerAdaylık sancıları ve AK partili mütaahhitlerin kapora ve bol sıfırlı çek projeleri sosyal medyada çalkalanıyor.

CHP İl başkanaı Oguz Kaan Salıcı’nın basına kapalı Ortaköy de yapıaln ‘. Bölge belediye başkan aday adayları toplantısında açıkladığı “Ankaradaki ağbilerinize güvenmeyin” Kapora verenlerin kaporaları yanacak açıklaması, basına yansımıştı, CHP Parti Meclis Üyesi İbrahim Yener ise sosyal paylaşım sayfasında “kaporayı verenler AK Partili iş adamları açıklaması, siyasi gündemin entrikalar bolümünü oluşturuyor.

Muhalif gazetenin haberine göre, CHP Parti Meclisi Üyesi İbrahim Yener, Facebook sayfasından Bakırköy’de müteahhitlerin CHP üzerinden kurduğunu öne sürdüğü tezgahı ortaya koydu. Yener’in duvarında yer alan iddiaya göre, İl Başkanı Salıcı’nın dediği kaporayı verenler, AK Partili müteahhitler…

CHP’li İbrahim Yener’in kişisel sayfasında üç günden bu yana dile getirdiği parasal çark iddiasını anlamak için biraz gerilere gitmek lazım. Eylül ayının ilk günlerine…

CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı, 3 Eylül’de bir grup belediye başkan aday adayı ile yaptığı basına kapalı toplantıda bir iddiayı gündeme getirdi. Salıcı’ya göre, bazı aday adayları, bazı isimlere bol sıfırlı çekler vererek CHP Genel Merkezine aday adaylığı başvurusunda bulunmuştu.

Salıcı, aday adaylığının İstanbul’da Parti örgütüne yapılması gerektiğinin altını çizmiş ve şöyle demişti:

“Ankara’daki abilerinize güvenmeyin. Ankara‘daki abilerine kapora yatıranların kaporaları yandı. Bol sıfırlı çekleri verenler çeklerini geri alsın. Eskiden bu işler bu partide böyle yapılıyordu. O devir kapandı. Çeklerini geri alamayanlar soğuk su içsin. Su bulamayan bol buzlu rakı içsin.”

Oğuz Kaan Salıcı’nın bu çıkışı parti içinde çok konuşulup tartışıldı. Başta Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin olmak üzere pek çok parti yöneticisine bu isimlerin kimler olduğu soruldu. Nerede ise sorulan her isim başka adres verdi.

Şimdi bu temel bilgiyi paylaştıktan sonra PM Üyesi İbrahim Yener’in isyanının ne olduğuna bakalım.

“KAPORAYI VERENLER AKP’Lİ MÜTEAHHİTLER”

Parti içinde “Baykal’ın adamı” olarak kabul edilen CHP’li Bakırköy Belediye Başkanı Ateş Ünal Erzen, bu dönem aday gösterilmeyecek. Bunu bilen ve Bakırköy’de iş yapan AK Partili müteahhitler, işlerinin bozulmaması için arayış içine girdi.

İddiaya göre, Bakırköy’de inşaatları bulunan Ali Ağaoğlu, Avrupa Konutları’nın Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya, Koru Florya’nın sahipleri Ömer Faruk Kavurmacı ve Mustafa Keleş, projelerinin seçimlerin yapılacağı tarih olan 30 Mart 2014′e kadar bitmeyeceğini görünce harekete geçti.

Müteahhitler, bir aday yerine iki adaya destek olmayı kararlaştırdılar. Bu isimlerden biri geçmişte ANAP’tan Bakırköy Belediye Başkanlığı yapan Ahmet Bahadırlı, diğeri de işadamı Net Holding Genel Koordinatörlüğü yapan Ceyhan Yağcıoğlu.

Ahmet Bahadırlı ve Ceyhan Yağcıoğlu, AK Partili müteahhitlerin sponsorluğunda dosyalarını hazırladılar ve bunları Ankara’da Genel Merkez’e teslim ettiler. İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı’ya göre, Genel Merkez’e teslim ettikleri bu dosyalar için de iki CHP yöneticisine bol sıfırlı çek takdim ettiler.

Sibel Çakmak’ın “CHP bu oyuna gelmez” diye hazırladığı görseldeki bilgiye göre dosyayı Ankara’da alan isimler ise CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan Toprak ile Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi.

Bu bilgiler, CHP Parti Meclisi Üyesi İbrahim Yener’in kişisel Facebook sayfasında üç günden bu yana en üstte tutuluyor.