Son Dakika Haberler

KARMATE İSTİNYE’Yİ SALLADI

KARMATE İSTİNYE’Yİ SALLADI
Okunma : 129 views Yorum Yap

karamata_3Sarıyer Belediyesi tarafından düzenlenen Ramazan etkinlikleri dolayısıyla İstinye eski tersane alanında sahne alan Karadeniz’in sembol gruplarından Karmate, solist Emrah Nar’ın hareketli türküleriyle Sarıyerlileri coşturdu.

Sarıyer Halk Dansları Topluluğu’nun sunduğu doyumsuz gösterinin ardından sahne alan Karmate’nin estirdiği Karadeniz rüzgarına kendilerini kaptıran vatandaşlar, konser boyunca omuz omuza horon oynamanın mutluluğunu yaşadı.

Başkan Genç sahneye çağırdığı çocuklarla birlikte şarkı söyledi

Konserin ardından sahneye gelerek Karmate grubunun tüm müzisyenlerini tebrik eden Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, grup adına solist Emrah Nar’a bir teşekkür çiçeği sundu. Sahne önündeki çocukları yanına çağıran Genç, mikrofonu çocuklara verdi. Usta sanatçıları aratmayan sesleri ve türkülere hakim oluşlarıyla alanı dolduran seyircilerin hayranlığını kazanan minikler daha sonra Başkan Genç ile birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

Genç: Çocuklarını tek başına büyüten anaların da Babalar Günü’nü kutluyorum.

Gecede kısa bir konuşma yapan Başkan Genç, kardeşliğin, dostluğun, birlikteliğin doruğa ulaştığı Ramazan Ayı’nda her sene olduğu gibi Sarıyerlilerle bir arada olmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi. Genç; “Babaların yanı sıra çocuklarını tek başına büyüten anaların da Babalar Günü’nü kutluyorum” diye konuştu.

karamata_1karamata_2