Son Dakika Haberler

KAYMAKAMLAR BELEDİYELERİN ARAÇ VE GEREÇLERİNE EL KOYUN

KAYMAKAMLAR  BELEDİYELERİN ARAÇ VE GEREÇLERİNE EL KOYUN
Okunma : 26 views Yorum Yap

image
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan Kaymakamlarla yaptığı toplantıda konuştu.
Kaymakamlar mevzuatın dışına çıkmalarını söyleyerek, bırakın mevzuatı, gidin direk belediyenin araç ve gereçlerine el koyun diyerek, kaymakamlara doğal yetki verdi.
 
YERİ GELDİĞİ ZAMAN MEVZUATI BİR KENARA KOYUN…”
Kamu yönetimi reformları gündemimizden hiç düşmedi. Türkiye’nin son 13 yılı bu bakımdan çok önemli. Sayısız tecrübe ile gördüğüm bir gerçek… Sadece kanun çıkarmak, yönetmeliklerle uğraşmak sorunu çözmüyor. Mevzuattan önce zihniyeti çözmek gerekiyor. Hangi kanunu çıkarırsanız çıkarın uygulama aynı kalır. Kurumsal organizasyon olarak idareyi yenilemek kolay, idare-i maslahatçı anlayışı değiştirmek zordur. Liderlik vasıflarına sahip idarecilerin sayısını ne kadar çoğaltırsak hedeflerimize o kadar kolay ulaşacağız.
 
BEN BUNU BU ŞEKİLDE YAPARIN DEYİN VE EL KOYUN
 
Yeri geldiği zaman koyun mevzuatı bir kenara ve ‘ben bunu bu şekilde yaparım’ deyin ve yapın. Kimin için kullanıyorsunuz bunu? Vatandaş için. Sorunlar karşısında pes eden değil, dirayet sahibi yöneticiler olmadan bunu gerçekleştiremeyiz. O yüzden çekinmeden çözüm üretin. Sorunlar karşısında ya bir yol bulan ya da bir yol açan idarecilerle birlikte yürümek istiyoruz.
GEREKİRSE BELEDİYELERİN ARAÇ GEREÇLERİNE EL KOYUN”
Bilhassa kaymakamlarımız örgütün yaptığı tahribatı gidermek ve belediyelerin yol açtığı boşluğu doldurmak için harekete geçmelidir. Vatandaşlarımızın bu belediyelerce mağdur edilmesine izin veremeyiz. Gerekirse belediyelerin araç gereçlerine el koyarak, diğer imkanları kullanarak hayatı normale döndürmek zorundayız.
Diğer yerleşim yerlerinde kapatılmış sokaklar, birbirleriyle bağlantılı hale getirilmiş evler görmeyeceğiz. Kaymakamlarımız bulundukları ilçeleri avucunun içi gibi bilecekler. Biraz önce de ifade ettim. Özellikle diğer pek çok meselemiz gibi. Terörle mücadelede eksiğimiz kanun değil. İhtiyacımız olan bunları uygulayacak cesur yöneticilerdir. Korkaklar hiçbir zaman zafer anıtı dikemezler.