Son Dakika Haberler

KAZIM KARABEKİR VE RUMELİ HİSARI MÜLKİYET SONUNU ÇÖZÜLÜYOR

KAZIM KARABEKİR VE RUMELİ HİSARI MÜLKİYET SONUNU ÇÖZÜLÜYOR
Okunma : 100 views Yorum Yap

Sarıyer Belediyesi Mülkiyet sorununun çözümü için Kazım Karabekir ve Rumeli Hisarı mahallerinde irtibat bürosu açtı. Her iki mahallede de vatandaşlara bilgilendirme toplantısı yapan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, “Haklarınızı sonuna kadar savunun, size verilecek paralara tamah etmeyin. Çünkü en büyük güç halktır ve biz birlikte güçlüyüz” dedi.

EN BÜYÜK GÜÇ HALKTIR, BİZ BİRLİKTE GÜÇLÜYÜZ

Tahsis belgesi olup, tapusu olmayan ve 2981 sayılı yasa kapsamında hak sahiplerine yönelik Sarıyer Belediyesi iki ayrı mahallede, mülkiyet sorunu bilgilendirme toplantısı düzenledi. Toplantıya Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Teknik Başkan Yardımcısı Sevgi Atalay, Başkan Vekili Hüseyin Coşkun, Başkan Yardımcısı İsmail Erdem ve Kentsel Tasarım Müdürü Murat Durna ve çok sayıda vatandaş katıldı. İlk toplantının yapıldığı, Kazım Karabekir Mahallesi Muhtarı Raşit Erbaş, özverili çalışması nedeniyle Başkan Genç’e teşekkür edip, Meclis toplantısından sonra her şey daha güzel olacak, mesajı verdi. Kazım Karabekir Güzelleştirme ve Koruma Derneği Başkanı Neriman Dülger ise mahalleliyi pazartesi ve cuma günü yapılacak Meclis toplantısına davet etti.

RANTÇILAR HALKI YALANLARLA KANDIRMAYA ÇALIŞIYOR

Başkan Şükrü Genç, mahallelinin evinden başka bir birikimi olmadığını belirterek, hak sahiplerinin geleceğine farklı şekilde müdahil olmaya çalışan art niyetlilerin olduğunu vurguladı. Genç, bölgenin rant bölgesi olduğunu ve ranta uşaklık edenlerin olacağı uyarısını yaparak, “Söz konusu rantçılar hak sahiplerine, ‘Sana 4 bin lira veriyorum. Yarın bunu da bulamayacaksın’ türü yalanlarla aldatmaya çalışıyorlar. Bunlara taviz vermeyin. Her bir alanda ısrarla birlik ve beraberlik içinde olacağız. Çünkü bu işin sahibi bizleriz ve bu işi yine biz çözeceğiz” dedi. Başkan Genç, halka inanarak hareket ettiklerini kaydederek, “Ama birbirimizi yolda terk edersek, haklılığımızı kaybederiz. Meclis’te inşallah karar çıkacak ve daha büyük bir kitleyle, daha kararlı yürüyeceğiz” şeklinde konuştu.