Son Dakika Haberler

KEMAL KILIÇDAROĞLU'DAN MERKEL'E MEKTUP

KEMAL KILIÇDAROĞLU'DAN MERKEL'E MEKTUP
Okunma : 14 views Yorum Yap

Chpmerkelmektup
CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu Merkel’e Mektup gönderdi.
ELİMİZDEKİ TÜM İMKANLARI SEFERBER EDECEĞİZ
Kılıçdaroğlu: “Ana muhalefet olarak, bu saldırıların tekrarlanmaması ve bu saldırının cezasız kalmaması için elimizdeki tüm imkanları seferber edeceğiz.”
 
Kılıçdaroğlu, mektubunda “Son aylarda meydana gelen saldırılarda olduğu gibi, Türk ve Alman uluslarıyla birlikte tüm Dünya, şiddet, terör ve korku kabusuna itilmiştir.
Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı ve Türkiye’nin ana muhalefet lideri olarak, bu tür olayların tekrarlanmaması ve bu saldırının cezasız kalmaması için elimizdeki tüm imkanları seferber edeceğiz” dedi.
“Saldırının cezasız kalmaması için elimizdeki tüm imkanları seferber edeceğiz”
CHP lideri Kılıçdaroğlu, İstanbul Sultanahmet Meydanı’nda yaşanan canlı bomba saldırısının ardından Almanya Başbakanı Merkel’e yazdığı mektupta taziyelerini iletti. Kılıçdaroğlu, imzasıyla Merkel’e gönderilen mektup şöyle:
Sayın Şansölye, İstanbul’da çoğunluğu Almanlardan oluşan turist grubuna yapılan dünkü saldırıyı büyük bir üzüntüyle karşıladık. Son aylarda meydana gelen saldırılarda olduğu gibi, Türk ve Alman uluslarıyla birlikte tüm Dünya, şiddet, terör ve korku kabusuna itilmiştir.
Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı ve Türkiye’nin ana muhalefet lideri olarak, bu tür olayların tekrarlanmaması ve bu saldırının cezasız kalmaması için elimizdeki tüm imkanları seferber edeceğiz. Ancak aynı zamanda, barışsever tüm insanların bu olay karşısındaki ortak tepkisinin, birbirimizle bütünleşmek; sevgi ve saygımızın, dayanışmamızın, birlikte yaşamaktan duyduğumuz mutluluğun daha da pekişmesi yönünde olacağına eminim. Her bireyin yaşamına saygı ve hoşgörüye inanıyoruz.
Güvenli ve barışçıl bir Dünyanın inşası yönündeki ortak paydamızı kararlılıkla sürdüreceğiz. Cumhuriyet Halk Partisi adına size ve tüm Almanya’ya taziyelerimizi sunuyor, hayatını kaybedenlerin yakınlarına bu zor anda sabır ve başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyorum.