Son Dakika Haberler

“Kesin İhraç” MHP’de Büyük Süpriz! Sedat’çılar İhraç Edildi.

“Kesin İhraç” MHP’de Büyük Süpriz! Sedat’çılar İhraç Edildi.
Okunma : 117 views Yorum Yap

sedatcilerSarıyer’de siyaset sürpriz bir geceye tanıklık etti.

MHP Sarıyer ilçe teşkilatı yapmış olduğu Olağanüstü Yönetim Kurulu toplantısında Osman Güloğlu ve ErolAkkuş’u disiplin kuruluna vererek kesin ihraç talebinde bulundu.

“ Başka bir siyasi parti ile ilişki içinde olmakla suçlandığı” meclis üyeleri AKP Belediye Başkan adayı Sedat Özsoy’un açıklanmasından sonra kulvar değiştirdikleri ve AKP’den meclis üyesi olacakları düşünülüyor.”

Eski AKP Meclis üyesi olan Osman Güloğlu 2009 seçimlerinde Sedat Özsoy’un MHP adayı olması ile AKP’den istifa ederek MHP’de meclis üyesi adayı olmuş  ve MHP’nin mecliste bulunan üç meclis üyesinden biri olmuştu.

 

MHP Sarıyer İlçe Başkanlığı Basın Bildirisi

Belediye Meclis Üyelerimizden Osman Güloğlu ve A.Erol Akkuş’un yerel seçim süreci içerisinde siyasi menfaat sağlamak amacıyla başka bir siyasi parti ile çıkar ilişkileri içine girmiş oldukları tespit edilmiştir.

21/01/2014 tarihinde yapılan Olağanüstü Yönetim Kurulu Toplantısında, Partimizden kesin ihraç talebiyle İl Disiplin Kurulu’na sevk edilmelerine oy birliğiyle karar verilmiştir. Kamuoyuna saygıyla duyururuz.

Erdal ÇOBAN MHP Sarıyer İlçe Başkanı   –