Son Dakika Haberler

KILIÇDAROĞLU BAYKAL'A CEVAP VERDİ

KILIÇDAROĞLU BAYKAL'A CEVAP VERDİ
Okunma : 96 views Yorum Yap

img_9099kemalbaykal
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Adana’daki mitingde Gülen Cemaati soruşturması kapsamında tutuklanan Nazlı Ilıcak, Taraf’ın eski genel yayın yönetmeni Ahmet Altan ve Mehmet Altan’ın isimlerini okuyarak alkışlatmasını CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal “Ergenekon sürecinin mimarları konumunda olan, davanın bavulla getirilmiş uydurma delillerini sahiplenenleri alkışlatmayı haklı bulmak mümkün değil” diye eleştirmişti.
“Adana’da hapisteki bir grup gazetecinin ismini andığım için tepki geliyor. Şunu rahatlıkla söyleyebilirim. Bir parti ilkeli olmalıdır. Bizim ilkemiz, hiçbir gazeteci hapiste olmasın” diyerek Deniz Baykal’a yanıt veren Kemal Kılıçdaroğlu, kendi düşüncesinden olan, olmayan tüm gazetecilerin özgür olması gerektiğini söyledi.
“Siyasette ilkeli olacaksınız. Ben 146 gazetecinin tutuklanmasını istemiyorum” diyen Kılıçdaroğlu, “Bu ayıptan Türkiye’nin arındırılmasını istiyorum. Partimizin, benim ilkeleri, düşünceleri var” şeklinde konuştu.
KARDEŞİ İÇİN DE KONUŞTU
CHP liderine “FETÖ’cüler kandırmış” pankartıyla yürüyen ağabeyi Celal Kılıçdaroğlu hakkındaki soruyu da yanıtladı. Kılıçdaroğlu, “Ağabeyimle ilgili bir sorun yok” dedi.