Son Dakika Haberler

Kılıçdaroğlu Bayram Mesajında Sevgi Ve Barış Diledi

Kılıçdaroğlu Bayram Mesajında Sevgi Ve Barış Diledi
Okunma : 152 views Yorum Yap

Chp-kemL

İşte Kemal Kılıçdaroğlu’nun bayram mesajı;

Kılıçdaroğlu, “Gönül coğrafyamızı güzelleştiren ve yüreklerimizi bir kez daha sevgi, dostluk ve dayanışmahisleriyle dolduran mübarek Ramazan ayının mutluluğunu yaşadık. Ama maalesef içimizdeki burukluğu bir türlü atamadık… Çünkü İslam coğrafyasına bu Ramazan ayında da barış ve refah uğramadı. Yine kan döküldü, derin acılar çekildi, çekiliyor” dedi.

BURUK BAYRAM

İslam dünyasının savaş içinde olması nedeniyle bu Ramazan Bayramı’nın buruk geçtiğini söyleyen CHP lideri, “Sevgili yurttaşlarım, Gönül coğrafyamızı güzelleştiren ve yüreklerimizi bir kez daha sevgi, dostluk ve dayanışma hisleriyle dolduran mübarek Ramazan ayının mutluluğunu yaşadık. Ama maalesef içimizdeki burukluğu bir türlü atamadık… Çünkü İslam coğrafyasına bu Ramazan ayında da barış ve refah uğramadı. Yine kan döküldü, derin acılar çekildi, çekiliyor… 77 milyonu aşkın nüfusu; laik, demokratik, sosyal hukuk devleti, yarım yüzyılı aşan demokrasi tarihi, iki yüzyıla yaklaşan parlamenter sistemi ile Türkiye, böyle bir coğrafyada çoban ateşidir, umut ışığıdır. İslam coğrafyasının siyasal aktörleri, dünya tarihi yanında özellikle Türkiye’nin yakın tarihini de bilmek zorundadırlar” dedi.

“SİYASETÇİ BÖLÜP, AYRIŞTIRMAMALI… BİRLEŞTİRİP, UZLAŞTIRMALIDIR

Kılıçdaroğlu, siyasetçilerin görevini vurgularken, “Çünkü bizler farklılığımızı zenginlik, demokrasiyi en büyük gücümüz sayarız. Zaten demokrasi, çatışma yerine uzlaşmayı, kutuplaşma yerine birlikte yaşamayı zorunlu kılan bir siyasi sistemdir. O yüzden iç veya dış bütün sorunlarımızla yüzleşirken, ortak akıldan yararlanmak, toplumun tüm kesimlerine hoşgörü içerisinde yaklaşmak demokrasinin olmazsa olmazıdır. Unutmamalıdır ki siyasetçinin görevi bölmek ve ayrıştırmak değil, birleştirmek ve uzlaştırmaktır” ifadelerini kullandı.

“SİYASET BU ÜLKEYE VE MİLLETİNE HUZUR VERMELİ”

Kılıçdaroğlu bayram mesajının son bölümünde, “Siyaset bu ülkeye ve milletine huzur vermeli, güven aşılamalı ve Türkiye’nin yeni ufuklara yelken açması için gerekli öngörüye sahip olmalıdır. Siyasetin asli görevi dört kelimeden ibarettir: Her şeyden önce Türkiye. Herkes bu bilinçle hareket etmeli, Türkiye’ye hizmet etme onuruna layık olmalıdır. Bu bağlamda, bizlere özgürlük ve demokrasi içerisinde bu bayramı yaşama fırsatını veren Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere bütün silah arkadaşlarına ve şehitlerimize rahmet diliyorum. Tüm halkımızın Ramazan Bayramını yürekten kutluyorum” ifadelerine yer verdi.