Son Dakika Haberler

KILIÇDAROĞLU GAZETECİLER, DOĞRULARI AKTARDIGINIZ SÜRECE BAŞIMIZIN TACISINIZ.

KILIÇDAROĞLU GAZETECİLER, DOĞRULARI AKTARDIGINIZ SÜRECE BAŞIMIZIN TACISINIZ.
Okunma : 38 views Yorum Yap

Kemal-78

Daha güzel, yaşanabilir, barış içinde, gelişen, işsizliğin olmadığı, bütün komşularıyla dost olan bir Türkiye için mücadele ediyoruz. Bütün grup toplantılarımızın temel amacı da bu düşünceler üzerine inşa edilmiştir. CHP grubu Türkiye’nin sorunlarına çözüm üreten bir parti.

 

DİLEK DOĞAN’IN ÖLDÜRÜLMESİ
Geçtiğimiz gün sosyal medyaya gazetelerin internet sayfalarına kısa bir kamera kaydı düştü. Bir çocuğumuzun nasıl öldürüldüğüne tanık olduk. Dilek Doğan’ın nasıl öldürüldüğüne tanık olduk. Aile perişan vaziyette. Annenin tek savunması elindeki terlik. Terliği polise atıyor. Polis kardeşlerime her zaman söyledim. Sizler bizim vazgeçilmezimizsiniz. Sizleri seviyorum. Sizler bu toplumun bireylerisiniz. İçimizden biri bir haksızlık yapıyorsa o haksızlığı siz öne çıkarın ki toplumun size olan saygısı daha da artsın. Sizin sorunlarınızı miting meydanlarında en çok dile getiren genel başkan benim. Terörle mücadele ediyorsunuz, yakınlarınız kaygı taşıyor. Eğer bir arkadaşınız haksızlık yaparsa o haksızlığı sakın gizlemeyin. Başka bir lider böyle konuşur mu bilmem ama ben vatandaşlarım arasında hiçbir ayrım yapmadım yapmayacağım.

“GAZETECİ ARKADAŞLARIMA SESLENİYORUM

Eğer medyaya baskı uygulansaydı bu haber de yayınlanmazdı. Belki de Dilek Doğan haberini yapan gazeteci arkadaşımız da hapse atılacak. Ama gazeteci arkadaşlarımıza sesleniyorum, sizler bizlere doğruları aktardığınız sürece ister hapiste olun isterseniz dışarıda olun siz bizim başımızın tacısınız.

“HANGİ ERDEMDEN SÖZ EDİYORSUNUZ?..”

Erdem, ahlak diyeceksiniz, medya özgürlüğü kırmızı çizgimiz diyeceksiniz, medyaya saldıran bir kişi Bakan Yardımcısı atayacaksınız. Hangi erdemden söz ediyorsunuz? Erdem diyeceksin ahlak diyeceksin, erdemden ve ahlaktan yeterince nasibini alamamış kişiyi bakan yardımcısı yapacaksın.

TERÖRLE MÜCADELE

Teröre karşı hep birlikte mücadele edeceğiz. Teröre karşı devlet mücadele etmelidir. Devlet teröristleri etkisiz haline getirmeli midir, evet. 78 milyon vatandaşın şu soruyu sormasını istiyorum; İller ve ilçeler silah deposuna dönüştürülürken bu ülkenin başında kimler vardı?