Son Dakika Haberler

Kılıçdaroğlu Gezi Parkına Geldi

Kılıçdaroğlu Gezi Parkına Geldi
Okunma : 133 views Yorum Yap

20130707-135653.jpg

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı ve Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk ile birlikte Gezi Parkı’na geldi.
Parkı gezen, görevlilerle tokalaşan Kılıçdaroğlu, çalışmalar hakkında bilgi aldı, gazetecilerin soruları üzerine açıklamalarda bulundu.
CHP’liler ile birlikte Gezi Parkı’nın son halini inceleyen Kılıçdaroğlu çıkışta gazetecilere kısa bir açıklama yaptı.
Kılıçdaroğlu şunları söyledi:
“Park açılmalı insanlar gelmeli. Özgürce gezebilmeli. Yargının verdiği karar çok önemli. O kararın artık Danıştay’a yasaklanamaz. Daha önce de gelmiştim. Çay içmiştim buradaki kafede.
Bu bölgede buradan başka yeşil alan yok.
Bakıyorsunuz polis arkadaşlar orada. Bu kadar güzel bir yere yasak getirmişsiniz. Devletin izniyle gezilecek. Böyle bir anlayış olabilir mi? Hangi çağda yaşıyoruz.
Bu park insanlar için. Parkı gezince İstanbul halkının verdiği tepkinin ne kadar yerinde olduğunu görüyorsunuz. Bu mekanın korunması lazım. Parktaki çalışmalar gayet güzel olmuş. Bunu yapanlara teşekkür ederiz. Herhangi bir sorunumuz yok o konuda ama park insanlara yasaklanamaz.
Parkı insanlara yasaklayan bir yönetime siz demokratik diyebilir misiniz. Ancak diktatörler tiranlar yapabilir bunu.”
PALALI SALDIRGAN ELEŞTİRİSİ
Kılıçdaroğlu Gezi Parkı’nı ziyaret etmeden öncede Taksim’deki polis müdahalesine ilişkin açıklama yaptı.
CHP lideri Kılıçdaroğlu şöyle konuştu:
“Esnafa zararı veren kim? Polis… Ona talimatı veren kim? Hükümet… Neden Gezi Parkı’na çıkılmayacak? Ne olur Gezi Parkı’na çıkılsa…
Bir kadına tekme atıp saldırmayla satırlarla saldırılıyor. Bu ülkenin başbakanı bu kadına yapılan hakaret karşısında sessiz kalırsa olmaz. İnsanlara ayım yapar. Böyle bir çifte standart olmaz.
O polislere o cesareti kim verdi? O insanların gözaltına alındığı da söyleniyor. Ben buna da inanmıyorum. ‘Siz buradan gidin’ deniyor. Onlar da ellerini kollarını sallayarak oradan gidiyor. Piyano çalanlar, şarkı türkü söyleyenler kimi rahatsız etti?
Sayın Vali’nin yaptığı açıklama valinin değil hükümetin açıklamasıdır.