Son Dakika Haberler

Kılıçdaroğlu Gürledi, SÖZDE CHP’LİLER

Kılıçdaroğlu Gürledi, SÖZDE CHP’LİLER
Okunma : 25 views Yorum Yap

Kk-gurledi
Ankara’nın Çankaya İlçesi’ndeki Yaşar Kemal Parkı’nın açılışına CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun yanı sıra 22’nci Dönem CHP İstanbul Milletvekili, müzisyen Zülfü Livaneli ve Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen de katıldı. Açılışta Ankara’daki CHP’li 2 belediye başkanına yöneltilen eleştirilere yanıt veren Kılıçdaroğlu, belediye başkanlarına yönelik eleştirilerin iftira olduğunu söyledi.

CHP Parti Meclisi üyesi Durdu Özbolat ve CHP milletvekili adayı İlyas Güven Eroğlu’nu işaret ederek söz konusu isimlerin ‘sözde CHP’li’ olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, “Çankaya Belediye Başkanımız, Yenimahalle Belediye Başkanımız açık ve net söylüyorum. Ankara’daki en iyi belediye başkanları. Hiçbir belediye başkanı bu iki belediye başkanımızın eline su dökemez. Eğer burası diğer partinin belediye başkanlarının elinde olsaydı bu 16 dönümlük yere gökdelen dikerlerdi. Bunu hazmedemeyenler var. Belediye başkanımıza yönelik olarak son derece çirkin iftiralar var. Anlamak mümkün değil. Bunlar da sözde CHP’li. Size sözüm söz, onların tamamını temizleyeceğim. Biz neyle uğraşıyoruz, onlar neyle uğraşıyorlar. Bizim derdimiz Türkiye, onların derdi nasıl ihale alabilirim. Nasıl? ‘Ben CHP’liyim’. Yok kardeşim öyle bir şey. Ona asla izin vermeyeceğiz” şeklinde konuştu.

O HABER NEYDİ

CHP’ye yakın Yurt gazetesi ve halkinhabercisi.com sitesi Çankaya’nın CHP’li Belediye Başkanı Alper Taşdelen’in silahlı saldırıya uğradığı iddiasını gündeme getirmişti. Çankaya’nın CHP’li Belediye Başkanı Alper Taşdelen’in kayınpederi Mansur Celebcioğlu’nun girişimiyle silahlı saldırıya uğradığını ileri süren iki medya organı söz konusu iddiaya dair belgeler de yayınlamıştı.

halkinhabercisi.com adlı sitenin sahibi İlyas Güven Eroğlu, Ankara birinci bölgeden 2007 yılında 14. sıradan ve 2011 yılında da 8. sıradan milletvekili adayı olmuştu. Yurt’un Başkan Taşdelen ile ilgili haber büyütmesi ise akla gazetenin sahibi Durdu Özbolat’ın Çankaya Belediye Başkanlığı’na aday adaylığını hatırlatmıştı. CHP Parti Meclisi üyesi Özbolat, yerel seçim döneminde Çankaya Belediye Başkanlığı için yoğun bir çalışma yapmış ancak Alper Taşdelen aday gösterilmişti.