Son Dakika Haberler

Kılıçdaroğlu Israrla Aday Olmasını Istedi

Kılıçdaroğlu Israrla Aday Olmasını Istedi
Okunma : 129 views Yorum Yap

Cemil EkşiCHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu Tuzla’da yapmış olunan eğilim yoklaması karşılığı üzerine harekete geçerek Cemil Ekşi’nin aday olaması için Genel Gemel Merkeze çağırdı aday olmasını istedi.
CHP 2014 yerel seçimlerine çok dikkatli ve ince hesaplarda hazırlanıyor, hata yapmamaya çalışan Cumhuriyet Halk Partisi ciddi ve kazanması kesin gözü ile bakılan halkta karşılığı olan adaylara seçimlere gidiyor.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile yardımcıları, Tuzla’da seçimin Cemil Ekşi ile kazanılacağı yönündeki eğilim üzerine harekete geçti. Cemil Ekşi, Ankara’ya davet edildi ve Tuzla’dan aday olması istendi. Ekşi, Kılıçdaroğlu’nun talimatı üzerine adaylık başvurusunu yaptı.
Yerel seçimlere hazırlanan CHP Genel Merkezi, İstanbul’daki ilçelerin durumunu da masaya yatırmaya başladı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bizzat ilgilendiği ilçe adaylıklarında sürpriz bir gelişme yaşandı. Kılıçdaroğlu, geçen hafta yapılan MYK’da, 2009 yılında Tuzla Belediye Başkan adayı olan Cemil Ekşi’nin yeniden aday olması için Ankara’ya çağırılmasını istedi. Bunun üzerine, Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Günaydın, Cemil Ekşi’yi aradı. www.gercekgundem.com ‘un edindiği bilgiye göre, Günaydın Ekşi’yi Ankara’ya davet etti.
Cemil Ekşi, Ankara’da önce CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ardından ise Yerel Yönetim Adaylarını Belirleme Komisyonu ile uzun bir toplantı yaptı. Kılıçdaroğlu ve MYK üyelerinin, Cemil Ekşi’ye “Tuzla’da yapılan tüm anketlerde sizin isminiz çıkıyor. Adaylık başvurunuzu yapmanızı ve süreci başlatmanızı istiyoruz” dediği öğrenildi. Cemil Ekşi, bunun üzerine çalışma arkadaşlarıyla durum değerlendirmesi yaptı. Ekşi, bu sabah yeniden Kemal Kılıçdaroğlu’yla görüştü. Ardından ise CHP Genel Başkan Yardımcıları Gürsel Tekin ve Gökhan Günaydın’la buluştu. Bölgenin durumu üzerine değerlendirme yapan üç isim, Ekşi’nin adaylık başvurusunu alarak süreci resmen başlattı.
Kılıçdaroğlu’nun talimatı üzerine adaylık için kolları sıvayan Cemil Ekşi, 2009 yılında yapılan yerel seçimlerde başkanlığı 230 oy farkla kaçırmıştı. DSP’nin oyları bölmesi üzerine başkanlığı kaybeden Ekşi’nin Tuzla’yı kazanmasına kesin gözüyle bakılıyor.
Gerçek Gündem