Son Dakika Haberler

Kılıçdaroğlu KONTENJAN, Baykal ÖN SEÇİM

Kılıçdaroğlu KONTENJAN, Baykal ÖN SEÇİM
Okunma : 82 views Yorum Yap

Baykal_kemalCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 2. Bölgeden kontenjan adayı olarak seçimlere girerken CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal Antalya’dan mn seçime giriyor.

DENİZ BAYKAL ÖN SEÇİM

Daha öncede Antalyadan önseçime giren ve birinci sıradan katılan Deniz Baykal her zaman CHP örgütüne güvenen bir lider olarak siyasi tarih sahnesinde yer aldı.

KEMAL KILIÇDAROĞLU KONTENJAN

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yaklaşan Genel Seçimler öncesi hangi bölgeden aday olacağı netleşti. Dersim ve Sarıyer’in de aralarında bulunduğu bölge olan İstanbul 2.bölge arasında kararsız kalan Kılıçdaroğlu’nun Sarıyer’i tercih ettiği öğrenilirken, CHP kulislerine göre birinci sıra kadın aday, ikinci sıra ön seçimden gelecek adaya ayrıldığı için CHP lideri Kılıçdaroğlu seçimlere İstanbul 2′nci bölge üçüncü sıradan milletvekili adayı olarak katılacak.

MUSTAFA SARIGÜL ÖN SEÇİM

Eski Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül 2. Bölgeden aday adayı olarak ön seçime giriyor Sarıgül yapmış olduğu açıklamada “Partimizin yönetimi, çok önemli bir karar alarak ön seçim sandığını partililerimizin önüne koymuştur. İnanıyorum ki ön seçim sürecinde bütün partili arkadaşlarımız her konuyu bütün ayrıntılarıyla kendi aralarında konuşacak, partimizi ileriye taşıyacak adayları demokratik ve katılımcı bir anlayışla belirleyecektir. Ben de bu inançla ön seçime giriyorum. Kendimi partililerimizin demokratik katılımına ve kararına emanet ediyorum” dedi.