Son Dakika Haberler

Kılıçdaroğlu Ölen 301 Madencinin İsmini Okudu

Kılıçdaroğlu Ölen 301 Madencinin İsmini Okudu
Okunma : 111 views Yorum Yap

imageCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bugün grup toplantısında yapmış olduğu konuşmada sadece ölen 301 madencinin isimlerini okuyarak  hükümete en büyük eleştirisini sundu,

CHP millet vekilleri  grupta baretleri ile oturdular ve  Soma madencilerinin yasını tuttular..

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında şehit 301 madencinin adını tek tek okudu, CHP milletvekilleri ayakta dinledi.
Partisinin grup toplantısında konuşan Kılıçdaroğlu, “Bugün matem günümüz dedi. Konuşmasının başında 301 maden işçisinin isimlerini tek tek sayan Kılıçdaroğlu salondakileri saygı duruşuna davet etti.
Bu arada CHP grup toplantısının yapıldığı salonda, Kemal Kılıçdaroğlu’nun oturduğu masaya madenci bareti bırakıldı.

-YAS NEDENİYLE ALKIŞ YOKTU-

CHP Grup toplantısı başlamadan önce salondakilere Soma’da yaşanan maden faciası nedeniyle yasa uygun davranılması istendi. Kılıçdaroğlu konuşma yapmak için kürsüye geldiğinde de kimse alkışlamadı.

KILIÇDAROĞLU, ASLANOĞLU’NU ANDI-

Partisinin grup toplantısında konuşan CHP Genel Başkanı, “Bugün matem günümüz. Az önce grup başkanvekilimiz, bir gönüldaşımızı andı, Ferit Mevlüt Aslanoğlu…Uzun süredir zaten parlamentoda birlikteydik. Ona gruplar üstü grup başkanvekili unvanı takmıştık. Her partiden dostu herkesle gönül bağı olan gerçekten de saygıdeğer bir arkadaşımızdı. Kendisine Allah’tan rahmet diliyoruz. Sevenlerine, dostlarına, eşine, çocuklarına başsağlığı ve Allah’tan sabır diliyoruz” dedi.

-“BUGÜN MATEM GÜNÜMÜZ” DEDİ, MADEN ŞEHİTLERİNİN İSİMLERİNİ TEK TEK SAYDI-

Kılıçdaroğlu konuşmasına şöyle devam etti:
“Bugün matem günümüz. Avrupa’nın en çok iş kazası yaşanan ülkesinde bir büyük ihmal ve sömürü düzeni içinde onurlarıyla çalışırken 301 insanımızı Hakk’ın rahmetine gönderdik. Onlar yüz karası değil kömür karası, böyle kazanılır ekmek parası diyenlerdi. Onlar alın terini ekmeğe katık eden insanlardı. Bugün matem günümüz. Şimdi Soma’da yitirdiğimiz aziz şehitlerimizin isimlerini tek tek okuyarak onları anacağım. Konuşmamın sonuna kadar hepinizi Mevlüt Aslanoğlu ve şehitlerimiz için maden şehitlerimiz için saygı duruşuna davet ediyorum.”