Son Dakika Haberler

Kılıçdaroğlu. SİYASET SOKAĞA TESLİM OLMADAN YAPILIR

Kılıçdaroğlu. SİYASET SOKAĞA TESLİM OLMADAN YAPILIR
Okunma : 74 views Yorum Yap

KK.CNNTURK-1
Darbeyle ilişkili olanların ihracından daha doğal bir şey olamaz.
Bir zamanlar komunist, faşist ayıklamaları vardı. Şimdi cemaat üyelerinin ordudan atılması için daha doğal bir şey yok.
Kılıçdaroğlu Beştepe toplantısında at izinin it izine karışmamasını istedim. Hükümet doğal olarak darbe girişimine karşı hukuku çalıştırıyor.
Savcılar kamuoyu gözünde kuşku bırakmamalı, elbette darbeciler yargılanmalı ama hukukun üstünlüğü unutulmamalıdır. Devlet hukuk içinde yönetilmeli, kin ve öfkeden uzak durulmalıdır. Liyakat esas olmalıdır.
Liyakat her partinin istediği, siyasi partilerin öz eleştiri yapması ve bunu yaparsak daha çok birbirimizi anlamış olacagız. Bizim her dediğimiz doğru olmayabilir, iktidarında olmayabilir, bizim bir demokrasi uzlaşma kültürümüz olması gerekmektedir. Benim dediğim doğrudur. Benim parlemento da çoğunluğum var olmaması lazımdır.
Devler dediğimiz kurum liyakat üzerinde yükselir.
Sınavlarda hile olduğunu biliyorduk. Bir çoğunu tespit ettik. Bu dosyalar ilettik sonradan kapatıldı.
Harp Okulu sınav soruları çalındığını söylüyorsunuz. Ne zamandan beri çalındı bunu bilmiyoruz. Kim çaldı. Kimlere dağıtıldı, bunların hesabı sorulması lazım.
Beştepe’ye neden gittim.
Sayın Cumhurbaşkanı aradı. Darbeye karşı olduğumdan ve yapmış olduğum açıklamamdan dolayı beni kutladı. Ve sekreteri arayarak beni çağırdı. Daha önce söylemiştim. Arkadaşlarımıza olağan üstü durumlarda giderim demişti. Bugün olağan üstü durum olduğu için gittim. 4 siyasi parti liderinin orda olmasını tabiî ki isterdi.
Siyaseti sokağın istekleri doğrultusunda yapamayız. sokağa teslim olamayız. herkes birşeyler isteyebilir ama kanun ve devlet yönetmek farklıdır.
Anayasa ilk 4 maddesi kalmak koşulu ile değiştirilebilir.Anayasa ile birlikte darbe hukukunun değişmesini istiyoruz.