Son Dakika Haberler

Kılıçdaroğlu, Tencere Yuvarlanmış Kapağını Bulmuş

Kılıçdaroğlu, Tencere Yuvarlanmış Kapağını Bulmuş
Okunma : 122 views Yorum Yap

Kemal Kılıçdaroğlu
Kemal Kılıçdaroğlu
Kemal Kılıçdaroğlu, vali için Başbakan Erdoğana cevap verdi, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ” Tencere yuvarlanmış kapağını bulmuş dedi.
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Ortadoğunun en çapsiz Dışişleri Bakanı, Atatürk’ü unutturmayacağız, Korkak inlar istemiyoruz, Gençler Diktatöre boyun eğdirdiler açıklamasında bulundu.
Başbakan Erdoğan’ın “kızlı erkekli öğrenci evi olmaz” yönündeki sözleri için “Başbakanın sözü talimattır gereğini yaparız” demesi ve ardından, 10 Kasım törenlerinde bir yurttaşa ‘gavat’ diyerek hakaret etmesiyle gündemin birinci sırasına oturan Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, siyasi partilerin bugünkü grup toplantılarında da gündeme geldi. MHP lideri Bahçeli ve Başbakan Erdoğan’ın ardından CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu da konuşmasında Vali konusuna değindi. Kendisinden önce AK Parti grubunda konuşan ve Vali Coş için ‘yedirmeyiz’ diyen Erdoğan’ı eleştiren Kılıçdaroğlu, “Meşhur valimiz var Adana Valisi. Tam Başbakan’a göre bir vali. Tencere yuvarlanmış kapağını bulmuş. Erdoğan’a önerim var. Muhbirlikte falan kimse eline su dökemez. Çiftçiye, gazeteciye kızıyorsun. Bence Arınç’ı o görevden al, yerine de bu valiyi getir. Bakanlık koltuğuna oturt. Hükümet sözcüsü de yap. Böylece AKP ’nin gerçek yüzünü de herkes öğrenmiş olur” dedi.
Kılıçdaroğlu’nuın konuşmasından bazı satır başları şöyle:
ATATÜRK’ü UNUTTURMAYACAĞIZ
Atatürk’ü unutmayacağız, unutturmayacağız. O bütün dünyanın önünde eğildiği bir liderdir. ‘Benim manevi mirasım bilim ve akıldır’ dedi. Gençler bu mirasa her zamankinden fazla sahip çıkmak zorundadır.
BİZ BU ÜLKEDE KORKMAYAN İNSANLAR İSTİYORUZ.
Zaman zaman CHP neden kıdem tazminatı konusunda konuşmuyor diye haberler geliyor. İşçi kardeşlerim önce siz kendi sorunlarınıza sahip çıkacaksınız, sonra göreceksiniz ki bütün CHP kapı gibi arkanızda. Korkmayacaksınız, yılmayacaksınız. Korkuyorsanız sesinizi çıkarmayın. Bize de gelmeyin. Biz bu ülkede korkmayan insanlar istiyoruz. Bir diktatörün önünde diz çöküyorsanız sizin sorunlarınıza kimse sahip çıkmaz. Kalkar hala AKP’nin kuyruğuna takılıp giderseniz kimse sizi İşçi Sendikası olarak görmez.
DİRİ DİRİ TABUTA GÖMÜLMÜŞ
Gazeteye, işadamlarına, bürokratlara baskı, tutuklamalar, gözaltılar. Türkiye’yi yarı açık cezaevine döndürdüler. Cezaevleri Türkiye’de tıka basa dolu. İnsanlar sırayla yataklarında yatıyorlar. Şu anda tutuklu sayısı 132 bini geçti. Bunlar hep geçmişte övünüyorlar. Eskiden 56 bindi, dönemimizde 132 bine çıktı diye kalksınlar da övünsünler. Ağır hastalar var, Adli Tıp kurumlarının raporlarına rağmen tutulanlar var. 162 ağır hasta diri diri tabuta gömülmüş durumda….Önümüzdeki süreçte cezaevlerinden tabutlar çıkarsa bunun tek sorumlusu ülkeyi yönetenlerdir
SENİN ORDUN YOKMU?
Bunlar bizim sınırımıza duvar örüyorlar. Beton duvarları Nusaybin sınırına neden örüyorsun? Kontrol edemiyorum gerekçesiyle örüyor. Senin ordun, gümrük teşkilatın yok mu? Var. Nusaybin’den bakınca öbür tarafta akrabalar var. En son duvar ne zaman yıkıldı. Berlin Duvarı 1989’da… 21. yüzyıl Türkiye’sinde Türkiye’yi hapishaneye dönüştürmek için duvar örüyorsunuz. Sözde orada mayınlı araziler temizlenecekti 2014’e kadar. Mayınları temizleyin, topraksız köylülere toprak olarak verin dedik. Bunun yerine duvar yapacaklar. Kafalarındaki duvarı fiilen hayata geçirmek istiyorlar.
ORTADOĞUNUN EN ÇAPSIZ DIŞİŞLERİ BAKANI
Ortadoğu’nun en çapsız kişisi Dışişleri Bakanı yapıldı. Komşularla sıfır sorun olacaktı. Şimdi sıfır komşu noktasına geldik. Türkiye büyük bir itibar kaybı ile karşı karşıya… Sarin gazı davasında… Daha geçen gün Hurşit Güneş davayı izliyordu. Orada gözaltına alınanların tamamı serbest bırakıldı. Hatay’a bir TIR gidiyor. İhbar geliyor polise uyuşturucu diye. Polis yakalıyor. 935 havantopu mermisi var. Suriye’ye gidiyor, Konya’da üretilmiş. Sen sabah akşam benim, CHP’lilerin, vatandaşların telefonlarımı dinleyeceğine bunları dinlesene. Göreceksiniz bu silahları götürenler bırakılacak. Sonra bir gemide 20 bin kalaşnikof silah bulunuyor.
KIZLI ERKEKLİ NEDEN KALIYORLAR, BUNE KENDİNE NEDEN SORMUYORSUN
Kızlı erkekli evler tartışmasını başlatan kişi bu ülkenin Başbakanı. Kızlı erkekli öğrenciler nasıl aynı yerde kalabilir. Bu öğrencilerin kalabileceği kapasitede yurt yaptın mı? Yapmadın. Neden bu soruyu kendine sormuyorsun. 11 yıldır iktidardasın. Neden çözmedin?
GENÇLİĞE GĞVENECEĞİZ
Annelerin babaların kafalarına kuşku tohumları ekmeye başladın. Ayıp değil mi, günah değil mi? Önce kız ve erkek yurtları beraber dedi. Sonra biri uyardı yok böyle bir şey diye herhalde. Sonra aynı yerlerde kalıyorlar diye plağı değiştirdi. Gençliğe güveneceğiz. Kimsenin gençliğe ahlak bekçiliği yapmasına gerek yoktur. Bizim gençliğimize kimsenin ahlak dersi vermeye haddi de yetkisi de oktur. Gençler zaten zor koşullarda yaşıyor.
AHLAKLI ADAM DENŞZ FENERİNE SAHİP ÇIKMAZ
Ahlaklı adam Deniz Feneri’ne sahip çıkmaz. Ahlaklı adam yolsuzluklara göz yummaz. Devletin malını yandaşlarına peşkeş çekmez. Alın teri ile ekmek kazanan gazetecinin ekmeğiyle oynamaz. Ahlaklı adam milletin oyuyla seçilmiş vekilleri hapishanelerde tutmaz. Ahlaklı adam kadının kılık kıyafeti ile uğraşmaz. Zekat paralarını yiyenlerin sırtını sıvazlamaz. Ahlaklı adam kul hakkı yemez. Sen kim gençlere ahlak dersi vermek kim. Önce sen ahlakı öğren bakalım. Ahlaklı adam siyasete yırtık ayakkabıyla girip şimdi dünyanın en zengin başbakanlarından biri olmaz.
DİKTATÖRE DİZ ÇÖKTÜRDÜLER
Pırıl pırıl bir gençliğimiz var. Gençliğe güveniyoruz. Bir diktatörün söylediği sizi üzmesin. Çocuklarınızla övünün ve onlarla gurur duyun. Gençlere Gezi olaylarında bu diktatöre diz çöktürdüler. Alaya aldılar. Bunu bir türlü üzerinden atamıyor. Gençlerle uğraşmayacaksın, yaratıcılıklarıyla uğraşmayacaksın.
AHLAKLI ADAM KENDİ VATANDAŞINI MUHBİRLİK YAPMAYA ZORLAMAZ
Bir mitingte vatandaşa ‘Her üniversiteyi bitirene iş mi bulacağız. Senin oğlun da işsiz kalsın’ diyor. O zaman ben senin ahlakını sorgularım. Ahlaklı adam kendi vatandaşını muhbirlik yapmaya zorlamaz. Böyle bir başbakanlık olabilir mi? Olamaz.
Bütün CHP’li belediyelere çağrı yapıyorum. İlk göreviniz öğrenci yurdu yapmak olsun.
TENCEDE DÜŞMÜŞ KAPAĞINI BULMUŞ
Meşhur valimiz var Adana Valisi. Tam Başbakan’a göre bir vali. Tencere yuvarlanmış kapağını bulmuş. Çiftçiye ‘ananı da al git’ diyordu. Bu konuştuğunda artı 18 yazmak zorundayız. Gençler o programı izlemesin diye. Erdoğan’a önerim var. Muhbirlikte falan kimse eline su dökemez. Çiftçiye, gazeteciye kızıyorsun. Bence Arınç’ı o görevden al, yerine de bu valiyi getir. ‘Valiyi mi görevden alacağız, Vali kızmış’ diyor. Hangi ahlak anlayışı bu… Sen Başbakan ol Erdoğan, bunu da bakanlık koltuğuna oturt. Bunu Hükümet sözcüsü de yap. Böylece AKP’nin gerçek yüzünü de herkes öğrenmiş olur.