Son Dakika Haberler

“Kılıçdaroğlu Yurt Yapın Dedi ” Şükrü Genç İle Bahçeköy’ün 2011'de Açılışını Yaptı

“Kılıçdaroğlu Yurt Yapın Dedi ” Şükrü Genç İle Bahçeköy’ün 2011'de Açılışını Yaptı
Okunma : 121 views Yorum Yap


kemal_yurtTBMM grup toplantısında konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, öğrenci evleri tartışmasından dolayı Başbakan Erdoğan’ı eleştirdi. Kılıçdaroğlu, “Gençlerimize güveneceğiz. Kimsenin gençlerimize ahlak bekçiliği yapmasına gerek yoktur” dedi.

“Sen öğrenci yurdu yaptın da öğrenciler mi kalmadı” diyen Kılıçdaroğlu, “Birer ikişer odalar, sıcak soğuk su, geniş bant internet erişimi olan yurtlar yapsan erkekler kızlar ayrı ayrı kalsalar ne olur? Yaptın mı? Yapmadın. Buradan bütün CHP’li belediyelere sesleniyorum çağrı yapıyorum, ilk işiniz öğrenci yurdu yapmak olsun” diye konuştu.

ONLAR BUGÜNLERİ GÖRDÜLER

CHP Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, 2011 yılında Bahçeköy kız öğrenci yurdunu açarak (Konuk Evi) bugünler için yaşanan temel sonunun, Türkiye’nin gündemini belirleyen zihniyetin, Öğrencilere baskı unsuru olacak düşünceleri ileri düzeyde düşünerek yapılan ve yaşanan bugünleri ve geleceği gören Şükrü Genç  ve Ekibi Konuk evini düzenleyip açarak “Örnek proje” yaptığının gerçeği ile karşılaştılar. Onlar ileriyi gördüler…

2011 Yılında Sarıyer Bahçeköyde  Sarıyer Belediyesi “Konuk Evi” Öğrenci yurdu açılışını Kemal Kılıçdaroğlu, Akif Hamzaçebi ve  Şükrü Genç  birlikte açmışlardı.

kemal_sariyerBahçeköy meydanında bulunan 6 katlı konukevinde 31 oda var, odalar 4’er ve 2’şer kişilik. 10 kişilik personele sahip konukevinden, yeni açıldığı için ilk yıl 63 kişi yararlandı. Bu yıl rakamın yeni dönemde mevcut kapasite olan 120’yi de geçmesi bekleniyor.

Konukevi’ndeki aşırı temiz ve öğrencilerin kaldığı odalar , ranzalar, yatakhaneler, çalışma odaları, banyolar, tuvaletler, çamaşır odası, ütü odası, valiz odası kısacası herşey yerli yerinde ve düzenli. Binada her katta modern banyolar ve tuvaletler dikkat çekiyor, her katta su içmek için sebiller, asansör ve yangın merdiveni, valiz odası olarak kullanılan oda da mevcut. Öğrencilerin rahatlıkla ders çalışabilecekleri etüt odalarının da bulunduğu binada, sınırsız internet kullanabilecekleri şuan 10 bilgisayarın bulunduğu bir bilgisayar odası da var. Konukevi 24 saat güvenlik kameralarıyla izleniyor.