Son Dakika Haberler

Kılıçdaroğlu,Namuslu Aydınlar Ellerini Vicdanlarına Koymalıdır

Kılıçdaroğlu,Namuslu Aydınlar Ellerini Vicdanlarına Koymalıdır
Okunma : 179 views Yorum Yap

kemal_basinCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Yapmış olduğu basın açıklmasındaCHP İnanç siyaseti yapmaz,Diyanet işleri başkanlığını biz kurduk, imamhatipleri biz açtık hiç bir zaman bunun siyasetini yapmadık.

“Biz halk için çaba harcayacağız. bizim temel kasidemiz budur. Çok partili yaşamı getirdik ama bu ülkeye sosyal demokrasiyi de getirdik.
O kadar öykündü ki diktatör. Daha düne kadar bize en ağır eleştirileri yapan kişi bu kişiydi. Hiçbir şeyi bilmeyeceksiniz. ahkam keseceksiniz. Bu doğru bir tavır değildir. 
CHP demokrasiden asla ödün vermez. CHP kimsenin etnik kimliğiyle uğraşmaz. CHP herkesin kimliği kendi şerefidir diyen tek partidir. Bizim siyaset anlayışımızdır. Etnik kimlik üzerindne siyaseti çağdışı bir anlayış olarak görürüz. 
CHP’liler inanç üzerinden siyaset yapmaz. diyanet İşleri Başkanlığını biz kurduk. ama meydanlarda bunun siyasetini yapmadık.
Cam gibi tertemiziz. Karanlık dünyaların insanları bugün ülkeyi yönetiyor. Biz demokrasiye o kadar sahip çıktık ki hiçbir siyasal idama evet demeiddk. Hiçbir darbeye evet demedik. Ama snaki bir darbeciyiz onlar darbeye karşı. yok böyle bir şey. Tarihin belleği ortadadır.

Bir gün bu ülkede namuslu aydınlar ellerini vicdanlarına koyup bütün bu gerçekleri halkın önüne koyacaktır.
Uludere olayını bizim kadar sorgulayan ikinci bir parti yok. Onların öldürülme talimatını bu diktatör verdi. Ankara’nın derin dehlizlerinde bu dosya kayboldu.
Biz CHP olarak kadının giysisi üzerinden siyaset yapmayı doğru bulmuyoruz. Düne kadar hem kadının bedeni üzerinden hem kadının giyimi üzerinden siyaset yaptılar. Utanmadan dönüp CHP’yi suçladılar. Biz kadın erkek eşitliğine inanan bir partiyiz.
Reyhanlı’da ölen 53 vatandaşımızın sorumlusu Recep Tayyip Erdoğan’dır. Önceden uyarılıyor. Patlama oluyor 53 vatandaşımız hayatını kaybediyor. Sorumlu kim? CHP. Kargaların gülece bir şey. Peki sen kimsin? Ülkeyi CHP mi yönetiyor?
Sana teröristlerin adını veriyorlar. Bombaların naısl geldiğini anlatıyorlar. Bunun sorumlusu sensin ey diktatör”