Son Dakika Haberler

KILIÇDAROĞLU'NDAN PM'DE SÜPRİZ İSİMLER

KILIÇDAROĞLU'NDAN PM'DE SÜPRİZ İSİMLER
Okunma : 108 views Yorum Yap

kemal_kilicdaroglu_12
Kılıçdaroğlu’nun üstünü çizeceği isimler yerine bazı sürpriz takviyeler yapacağı belirtiliyor. Bu çerçevede kulislerde konuşulan iki isimden biri Bartın’da katıldığı ön seçimden çok az farkla ikinci sırada çıkan, seçilmesi mümkün olmamasına karşın 7 Haziran ve 1 Kasım seçimlerinde yoğun bir kampanya yürüten 26 yaşındaki Aysu Bankoğlu. Diğer isim ise 7 Haziran’da Denizli’den seçilen ancak 1 Kasım’da Meclis dışında kalan bir diğer genç isim olan Gülizar Biçer Karaca. 7 Haziran’da Erzincan’dan vekil seçilen ancak, 1 Kasım’da koltuğunu kaybeden Erdoğan Özyalçın’ın da PM’ye girebileceği belirtiliyor. Kılıçdaroğlu’nun bu dönem Meclis dışında kalan, İstanbul örgütü tarafından sevilen Kadir Gökmen Öğüt’ü de bir kez daha PM’de değerlendirmek istediği kulislerde konuşulanlar arasında. Milletvekili adaylığı için RTÜK üyeliğinden istifa eden, Kahramanmaraş’ta partinin oylarını yüzde 24 artırmasına karşın seçilemeyen Ali Öztunç’un da PM için Genel Başkan’dan onay aldığı belirtiliyor.
 
Parti kulislerinde, Kılıçdaroğlu’nun akademik camiadan da bazı sürpriz isimleri düşündüğü konuşuluyor. O isimlerden biri Galatasaray Üniversitesi öğretim üyesi Mehmet Karlı. Genel seçimlerde adaylık için adı geçen, çalışmalarını ABD’de sürdüren stratejist Cenk Sidar’ın da listeye girebileceği belirtiliyor.
 
Vekil takviyesi
PM üyesi olmayan bazı milletvekillerinin de PM’de yer almasına kesin gözüyle bakılıyor. Aylin Nazlıaka, Öztürk Yılmaz, Oğuz Kaan Salıcı, Utku Çakırözer, Seyit Torun ve Uğur Bayraktutan’ın Kılıçdaroğlu’nun listesinde yer almaları bekleniyor.
Cumhuriyet