Son Dakika Haberler

Kılıçdaroğlu’ndan Sert Açıklama

Kılıçdaroğlu’ndan Sert Açıklama
Okunma : 92 views Yorum Yap

kemalkKılıçdaroğlu: “Hep beraber güzel bir Türkiye’yi inşa edeceğiz.”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Manisa İl Başkanlığı’nın üzüm üreticisinin yaşadığı sıkıntıya dikkat çekmek amacıyla, Manisa’nın Salihli İlçesi’nde düzenlediği üzüm mitingine katıldı.

Kılıçdaroğlu’ndan önce Manisalı çiftçiler kürsüye çıkarak konuşma yaptı. Kürsüye çıkan ilk çiftçi “İstese hükümet çare bulur acınacak haldeyiz. Ne dedi Atatürk Köylü milletin efendisidir dedi. Ama milletin irezili yaptı hükümet bizi” diye konuştu.
Çiftçilerin konuşmasının ardından kürsüye CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu geldi.

İŞTE KILIÇDAROĞLU’NUN KONUŞMASINDAN SATIRBAŞLARI:

Hep beraber güzel bir Türkiye’yi inşa edeceğiz. Hedefimiz bu. Kimsenin aç ve açıkta kalmadığı bir Türkiye, herkesin huzu içinde yaşadığı bir Türkiye herkesin aş ve işinin olduğu bir Türkiye bunun için mücadele ediyoruz.
Geriye döndük yine sıkı yönetim başladı, yine vatandaşlarımızı ölüyor.

Vatandaş huzur için kardeşlik için oy verdi. Geldiler kendi ceplerini doldurdular. Vatandaşı değil yandaşı doyurdular.
Burada dünyanın en güzel üzümü üretiliyor. Hani ovalarında bal var denir ya orası burası.

Size sözüm söz alınterinizi kimseye yedirmeyeceğiz.
50 kez bu hükümete dedik ki dış politikanı düzelt. Elbette Ortadoğu’ya sırtımızı dönmeyelim. Ama Ortadoğu bataklığına askerimizi göndermeyelim.

Doğu, güneydoğu’da Atatürk’ün heykelleri yakılıyor.
Bir toplumun ortak değerleri vardır. Başrağımıza bağlıyız, Mustafa kemal Atatürk’e bağlıyız.
Ortadoğu’da IŞİD’e silah gönderdin. Dedik gönderme. Göndermiyorum dedin TIR’lar yakalandı. Sonra o haberlere yayın yasağı getirdin.

Bütün vatandaşlarıma çağrı yapıyorum. Provokasyonlara gelmeyin
AKP ülkeyi kan gölüne çevirmek üzere. Ben bunun farkındayım siz de farkındasınız.

Kendisi sorun olan hükümet vatandaşların sorununu çözemez. Emin olun ülkeyi düşünmüyorlar. Yoksa bu güzel ülke bu hale mi gelirdi. Kardeş kavgası mı olurdu.

CHP’ye güvenin. O partiye güvenin o parti çiftçi dostudur. O partiye güvenin o parti yandaşa değil vatandaşa çalışırı. O partinin iktidarında kardeş kavgası olmayacaktır. O partinin iktidarında asla ve asla hiçbir komşumuzla kavga olmayacaktır.
O partinin iktidarında hiçbir çocuk yatağa aç girmeyecektir. O partinin iktidarında atanamayan öğretmen olmayacaktır. O partinin iktidarında işsizlik olmayacaktır.

Gün geldi. Siyah beyaz belli artık.
Türkiye’nin hangi durumda olduğunu görüyorsunuz. Barışın kardeşliğin huzurun zamanı. Gelin güzel Türkiye’yi birlikte inşa edelim