Son Dakika Haberler

Kilyos Kumda Sanat Şenliği Sona Erdi.

Kilyos Kumda Sanat Şenliği Sona Erdi.
Okunma : 109 views Yorum Yap
image
Kilyos Kumda Sanat Etkinliği

 

3.Gün boyunca devam eden Kumda Sanat etkinliği zaman zaman kötü hava koşullarının oluşmasına rağmen heykeller yağmurdan korunarak final gününe hazırlandı.

Bir grup Sarıyerli sanat severlerin organize ettiği ve ilki düzenlenen Kilyos  Kumda Sanat etkinliği yoğun ilgi gördü.

Her yaş grubundan insanların çeşitli heykeller yaparak destek verdiği, profesyonel sanatçıların muhteşem eserleri görülmeğe değerdi.

2 gün Ankara da bulunan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç. Final gününde Kumda sanat’ın temsili açılışını yaparak kumsalda bulunan eserleri gezdi ve sahipleri ile tanıştı.

Çevreden toplanan,çakıl taşları, midye kabukları, yeşillikler ile süslenen heykellerde Gezi Direnişi, Kesk  sendikası, Yunus, Barış simgeleri, Kobra yılanı, Deniz kaplumbağaları heykelleri yapıldı.

Sarıyer Belediye başkanı Şükrü Genç, “Doğayı ve yaşam alanlarımızı korumak için hayallerini al da gel” sloganıyla yola çıkan sanatçılar eserlerinde çevreyi korumakla ilgili mesajlar verdiler. Şenlik sonrasında kendisine verilen plaketten mutluluk duyduğunu ifade eden Başkan Genç; “Yerel yönetim olarak emeği daha verimli hale getirmek için çalışmalar yapıyoruz. Sanatçılarımızı çalışmalarından dolayı tebrik ediyorum. Plaketimi tüm çalışma arkadaşlarım adına alıyorum” diye konuştu.

Aynı güne denk gelen Kum Zambakları festivaline de katılan Başkan, sanatseverlerle buluştu, yazarlar ile sohbet etti.

Şükrü Genç, Turban tesislerinde kamp yapan Kireçburnu Bayan Futbol Takımını ziyaret etti. İdman sonrası topluca hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Etkinliğe; CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz ve eşi Aysun Deniz, Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Erdem, Meclis Üyesi Mustafa Balcı, Sarıyerli şair Cafer Hergünsel ve yerel basın mensupları katıldı.