Son Dakika Haberler

Kimsenin Evini Yıkmıyoruz. Evlerinin Yanında Yaşam Evi Açıyoruz

Kimsenin Evini Yıkmıyoruz. Evlerinin Yanında Yaşam Evi Açıyoruz
Okunma : 166 views Yorum Yap

yasameviŞükrü Genç 5. Yaşam Evinin Açılışını Yaptı.

Maden mahallesi. Şifa Yaşam Evi Hizmete açıldı,

Çok farklı özellikleri içinde barındıran yaşan evi, diğer yaşam evlerine oranla daha farklı ihtiyaç sahiplerine hizmet ediyor. Yaşam Evinde Sağlık ocağı, Dinlenme tesisi, El işi atölyesi, Kafeterya ve Modern engeliler tuvaleti bulunmaktadır.

DSC_0148YAŞAMIM BOYUNCA BÖYLE BELEDİYE BAŞKANI GÖRMEDİM

Maden mahallesi muhtarı Mehmet Gümüş, “Şifa yaşam evi çok atıl vaziyetteydi, burayı değerlendirme imkanımız yoktu. Bugün Sayın Belediye Başkanımız Şükrü Genç burayı 5. Yaşam evi olarak değerlendirdi, Başkanımız parkın  içinde bulan Atatürk büstümüzün şanına yakışır bir şekilde yer olsun dedim, bana siz merak etmeyin en iyi şekilde yaşam evi yapacağız “dedi.

Bu yaşam evi çok kapsamlı, İstanbul da bir aynısı olmadığını düşünüyorum, içinde Sağlık ocağı var. Bayanlar için el işi atölyesi var,basket sahaları , gezi alanları var, dinlenme alanları ve herkesin oturacağı kafeterya var, her şeyden önce Engelliler için modern tuvalet var, 5. Yaşam evini bu güzellikte mahallemize kazandırdığınız için sizlere teşekkür ediyorum dedi. Ben yaşamımda böyle bir belediye başkanı hiç görmedim.

DSC_0150ŞÜKRÜ GENÇ’İ İKİ KERE TEBİRK EDİYORUM

CHP İstanbul Millet Vekili Haluk İyidoğan ise halka hitaben yapmış olduğu konuşmada “özendiğimiz gelişmiş ülkelerin yerel yönetimlerine baktığımız zaman, kentlerine baktığımız zaman özendiğimiz manzalar ile karşılaşıyoruz, Keşke o güzel meydanlarda yeşil alanlarda, o sosyalleşme alanları, hatta her gelir gurubundan bir  şekilde arada yaşabilecek insanların yararlanabileceği tesisler olsun, keşke bizde de olsun istedik, Yurt dışına çıkamayanlar bilmiyor, Sayın Başkan Şükrü Genç ile konuştum bu alanları dünyada yok, bizler örnek proje sunarak olmayanları yapıyoruz. Bende Şükrü Başkanı iki kere tebrik ediyorum, Önce burayı açtığınız için tebrik ediyorum. Diğer ise, her türlü sıkıntıyı yaşatan bizleri engelleyen, Bu alanları kullandırmayan bürokratik engel çıkaran, Büyükşehir belediyesinin önüne koyduğu engelleri aştığı için tebrik ediyorum,

Sayın Şükrü Genç Bu kadar büyük bir alanı neden bir AVM’ye vermediniz, Gerçekten nüfusunun %75 i, farklı kentlerde yaşan insanlarımızın. Sosyalleşmeye, çarpık kentleşme ve bu kalabalıkta yalnızlıktan kurtulmaya ihtiyacı var, Betonlaşmış ilçelerde böyle alanda çok daha fazla ihtiyaç var.  Bunu başaran sayın belediye Başkanımız Şükrü Genç’i kutluyorum. İnşallah bir dönem daha birlikte olacağımız Şükür Genç ve İstanbul u alacağımız sayın Mustafa Sarıgül ile insanca yaşam haklarımızın sahipleri olacağız, insanca iktidar olacağız.

İNSANCA YAŞAMAK HEPİMİZİN HAKKI

CHP Sarıyer Belediye başkanı Şükrü Genç ise açılışta halka hitaben yaptığı konuşmada “Sarıyer Halkının bir kısmının kahvelerde boş zamanlarını geçirdiği, bir kısmının ise zorluklar  içerisinde yalnızlık çektiği ortamları biliyoruz, özellikle kentlerde komşuluk ilişkilerinin bittiği, kentleşmenin büyük sorunu olan yabancılaşmanın ve dolayısıyla yalnızlığı şartlar gereği kabulünü istemiyoruz, Modern kentlerde eğer binaların modernleşmesi yanında, yaşam alanlarını da modernleştiremediğinizde, yaşam alanlarının herkesin bir arda yaşadığı alanları kazandıramazsanız yerel yönetici olarak bir arda yaşamamış oluruz.

Hepimiz insanca yaşamak istiyoruz. Bizlerin temel amacı bu tür alanları yaratmak, korumaktır. Bugün 5.cisini açtığımız Şifa Yaşam evi her mahallede mutlaka olmak zorunda, Özelikle Türk toplumumuzun geleneğinin de devam ettirilmesi için çok önemlidir. Bu tesislerin kazandırılmasında emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.

Sarıyer de mahalle yaşamını geri getiriyoruz, Arkadaşlıkların, dostlukların yeniden pekiştiği ortamlar hazırlamaya çalışıyoruz, Bunu kısmen başardık ve bu daha başlangıç, daha çok eserler kazandıracağız dedi.