Son Dakika Haberler

Kitle toplanmasın.Eylem yapılmasın diye saklanıyor..

Kitle toplanmasın.Eylem yapılmasın diye saklanıyor..
Okunma : 16 views Yorum Yap

BarbarossansaöBarbaros Şansal Halktv ye canlı telefon bağlantısı ile konuşurken anında yerinin belli olması neticesinde. Kısmı takip yapılarak Sarıyedeki evine operasyo yapıldı.
Barbaros Şansal Türkiyede zaten önemli bir kişilik iken Taksim Direnişi süresinde göstermiş olduğu destek ve TV lerde yapmış olduğu önemli analizler ile biliniyor. Ak partiye göstermiş oldupu farklı tepki toplumda lider olma özelliği ile birleşince Hükümet tarafından oldukça dikkat çekti..
Silivri de 5 Ağustoz duruşmaları neticesinde etlem yapacak olan sivil toplum kuruluşlarına tepki olması için yapılan operasyonlara Barbaros Şansalda dahil edilmiş oldu..
Gezi Parkı olayları sırasında AKP iktidarına karşı sert çıkışlarıyla tanınan modacı Barbaros Şansal’dan dün geceden bu yana haber alınamıyor. Şansal’ı polisin mi gözaltına alındığı sorusu gündeme geldi.
Şansal, dün akşam İstiklal Caddesi ve çevre sokaklarda yaşanan olaylara ilişkin olarak sosyal paylaşım ağlarından Twitter’dan ilginç iletiler paylaştı. Polisin kutsal Kadir Gecesi olay çıkarmaya çalıştığını belirten Şansal, şunları paylaştı:
“Polis amiri ‘NEREDE LAN O DİRENMEK İSTEYENLER, NERDE LAN!!’ diye bağırarak polisleri insanların üzerine saldırttı. İşte gerçek provokatör.
“Bu gecenin bile kutsallığına inanmadınız, halkınıza eziyet ediyorsunuz.
“@Valimutlu AH benim dünyadan bihaber valim.döktürdüğünüz kanlarla sizmi kadir gecesinin kıymetini bize anlatıyorsunuz?
“Anlaşılan Polis Bayram öncesi prim alıp göze girmek için eylem yokken yoldan geçene müdahale etmeye karar vermiş meşur cemaatin polisi.”
Şansal, ardından Halk TV’nin canlı yayınına bağlanarak, polisin dün akşamki tutumuna yönelik sert eleştiriler getirdi. Polisin işyerlerini zorla boşalttığını, olay çıkarmaya çalıştığını ifade eden Şansal, Halk TV Spikeri Oya Lale Özan Arslan’ın sorularını yanıtlarken, polisin kendisini gözaltına almak istediğini de savunarak, “Gözaltına alırlarsa alsınlar” dedi.
Arslan, canlı yayının tamamlanmasından bir süre sonra Şansal’la bir telefon görüşmesi yaptığını belirterek, Şansal’ın telefonda, kapısında sivil polisler olduğunu, kendisini gözaltına almaya çalıştıklarını söylediğini bildirdi. Arslan, telefonun kapandığını ve Şansal’a bir daha ulaşamadığını söyledi.
Şansal’dan o saatten beri haberi alınamıyor. Bu da polisin, Şansal’ı gözaltına mı aldığı sorusunu büyüttü.
Gazeteci Can Ataklı, “Barbaros Şansal da Taksimdeki olayların tuzak olduğunu söyledi ve gitmeyin dedi. oyunu bozmak istedi valiyi kızdırdı gözaltına alındı” yorumunda bulunurken, CHP Kırklareli Milletvekili Mehmet Kesimoğlu, “Barbaros Şansal’a bir şey olursa -ki umarım olmaz-bunun tek sorumlusu manipülasyonla toplumu geren hükümet ve emrindeki yerel yöneticilerdir” diye tepki gösterdi.
Tweetbarbaros