Son Dakika Haberler

"Kızlı Erkekli" Öğrenci evlerini basmaya hazırlanıyorlar!

"Kızlı Erkekli" Öğrenci evlerini basmaya hazırlanıyorlar!
Okunma : 119 views Yorum Yap

ErdoganKimsenin yaşam hakkına karışmadığını iddia eden Başbakan yeni uygulamada ögrenci evlerinin kızlı erkekli kalıyorlar diyerek uyardıa bulundu ve artık beklenen gerşekleşmesine az kaldı,
Ögrenci evllerini basmaya hazırlanıyorlar,
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan , üniversitelerdeki yurt yetersizliği sorunlarına dikkat çekerken, ” Kız – erkek öğrenci aynı evde kalamaz. Talimatını verdik, denetimi yapılacak” dedi. Erdoğan denetim gerekçesini ise ‘muhafazakar demokratik yapımıza ters’ diye açıkladı!
Zaman gazetesinin haberine göre, Başbakan Erdoğan, dün partisinin Kızılcahamam kampının son gününde, partililere yaptığı konuşmada, pek çok konunun yanı sıra üniversite öğrencilerin ‘yurt’ sorunlarına da değinirken ilginç bir ‘denetim’ hazırlığından söz etti.
MUHAFAZAKAR DEMOKRAT YAPIMIZA BU TERS
‘Eğitimle ilgili birçok problem’ bulunduğunu söyleyen Erdoğan, özellikle yurtlarla ilgili aksaklıkların altını çizdi. Vakıfların daha çok yurt yapmasını teşvik edeceklerini söyleyen Erdoğan, yurt eksikliğinin yol açtığı sıkıntıları sayarken çarpıcı bir örnek verdi ve şöyle dedi:
“Denizli ilinde şahit olduk. Yurtların yetersizliği beraberinde çeşitli sıkıntılar doğuruyor. Üniversite öğrencisi genç kız, erkek öğrenci ile aynı evde kalıyor. Bunun denetimi yok. Muhafazakar demokrat yapımıza bu ters. Vali Bey’e bunun talimatını verdik. Bunun bir şekilde denetimi yapılacak.”
AYRI HAVUZ DA ONUN FİKRİYDİ
Erdoğan daha önce de Rize’de yaptığı açıklama ile günmede oturmuştu. Geçtiğimiz Ağustos ayında Rize’de konuşan Erdoğan, “İnşallah basketbol, kano, yüzme. Şimdi bir bayanlara bir de erkeklere olimpik yüzme havuzu yapacağız. Bütün bunlarla birlikte inanıyorum ki Rize’nin gençliği kötü alışkanlıkların sahibi olmayacak” demişti.