Son Dakika Haberler

KÜLTÜR KOLEJİ 58. KURULUŞ YILDÖNÜMÜNDE MÜZE AÇTI

KÜLTÜR KOLEJİ  58. KURULUŞ YILDÖNÜMÜNDE MÜZE AÇTI
Okunma : 54 views Yorum Yap

Kültür Kolejinin 1960’dan beri varoluşundaki temel değerleri ve yaşanmışlıkları genç nesillere aktarmak hedefiyle kurulan müze, okulun 58.kuruluş yıldönümünde açıldı. İstanbul Vali Yardımcısı Sayın Halil Serdar Cevheroğlu’nun da katıldığı törende İstanbul Kültür Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Ful Akıngüç Över açılış konuşmasını yaptı. “Kültür Koleji bugün 58 yaşında. Dededen toruna nesiller okuyor bu çatıda, gurur duyuyoruz. Bu gururu gelecek kuşaklara aktarmayı ise borç biliyoruz” diye belirtti.

Kültür Koleji Müzesi yarım asrı aşan birikimini ziyaretçileriyle paylaşmak, nesillerin birbirine aktardıklarını daha somut ve görsel hale getirmek, hem öğrencilerine hem de içinde bulunduğu topluma hizmet etmek amacıyla bir müze kurdu. 58 yıllık süreçte, eğitim alanında kullanılan 1000’in üzerinde baskılı evrak, kitap ve defter, dönemlere ait karne ve okul evrakları, döneminin en ileri teknolojisine sahip bilgisayar ve elektronik bazı cihazlar 400 metrekarelik bir alanda sergileniyor.

İstanbul Kültür Eğitim Kurumları’nın 58. yıl dönümü, 26-29 Eylül 2017 tarihlerinde görkemli etkinliklerle Kültür Koleji ve Kültür2000 Koleji okullarında kutlanıyor. 58. yıl kuruluş dönümü kutlamaları çerçevesinde öğrenciler eğlenceli ve yaratıcı pek çok etkinliği öğretmenlerinin rehberliğinde gerçekleştirecek