Son Dakika Haberler

KURULTAY’DA KÜRTÇE PANKART KALDIRILDI

KURULTAY’DA KÜRTÇE PANKART KALDIRILDI
Okunma : 100 views Yorum Yap

CHPKURTCEPANKART.
Demokrasi, Değişim ve Kardeşlik Kurultayı’ sloganıyla başlayan kongre için Türkiye’nin dört bir tarafından parti delegeleri ve üyeleri Arena Spor Salonu’na gelmeye başladı. Olağanüstü güvenlik tedbirlerinin alındığı kongre salonunun etrafından delegeler arama noktalarından geçerek salona girebiliyor.
 
Salonda göze çarpan döviz ve pankartların yanı sıra, CHP’nin eski genel başkanlarının portre fotoğrafları da asılı. CHP yönetiminin belirlediği ve onayladığı pankart ve dövizlerin kaldırılması yapılan anonslarla isteniyor. Salonda; ‘Aşiti peace barış. Bu sese kulak ver barışa ses ver’ ve tutuklu gazeteciler Can Dündar ve Erdem Gül için asılan pankart dikkat çekti.. ‘Savaşın değil, barışın partisiyiz’, ‘Demokrasiyi biz getirdik, biz yücelteceğiz’, ‘Özgür basın varsa, özgür toplum vardır’ yazılı pankartlar var.
Salonda Kürtçe pankart dikkat çekti  “Aşiti peace barış. Bu sese kulak ver barışa ses ver” Kürtçe pankart  Bağcılar Gençlik Kolu adına düzenlenmiş olduğu görüldü, bu pankart bir süre sonra kaldırıldı.