Son Dakika Haberler

KUTUCULARA, HIRSIZLARA, UĞURSUZLARA CEVAP VERİLDİ

KUTUCULARA, HIRSIZLARA, UĞURSUZLARA CEVAP VERİLDİ
Okunma : 111 views Yorum Yap

Basin aciklamasiSarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Basında şafak baskını olarak yer alan Sedat özsoy’ un taşeron çöpçüleri ziyareti ile ilgili basın açıklaması yaptı.

AKP adayından şafak baskını…

Sarıyer’in bu dönem AKP’den Belediye Başkan adayı olan Sayın Mahmut S.Özsoy’un, adaylığının açıklandığı günün sabahı, şafak vakti saat 05.00′da yandaş medyayı da yanına alarak belediyemizin Ferahevler’deki şantiyesine baskın yapması anlaşılır ve kabul edilebilir değildir. Bu girişim siyasi etik, siyasi nezaket, temiz siyaset ve temiz toplum çabalarını yok etmeye yönelik darbedir.

Bu davranış Sarıyer’de sağlamaya çalıştığımız birlik ve beraberliğe karşı açıkça bir saldırıdır. Kutuplaştırma, ayrıştırma, kin ve nefret tohumları ekme, bundan siyasi bir nema elde etme çabasıdır. Beyhudedir.
Sarıyer’de belediye başkanlığı yapmış her dönem farklı siyasi partilerden seçimlere girmiş ve kaybetmiş Sayın Mahmut S. Özsoy’un bu nezaketsiz girişimi “şık” olmamıştır.

Bu ziyaret eski bir belediye başkanının temizlik işlerinin nasıl çalıştığını, temizlik işlerinin hangi usul ve yöntemlerle ihale edildiği konusunda da bilgi sahibi olmadığını açıkça ortaya koymuştur.
Henüz YSK, seçim sürecini başlatmamış ve adaylıklar kesinleşmemişken AKP Sarıyer Belediye Başkan Adayı Mahmut S. Özsoy’un belediyeye yapacağı ziyaretle ilgili en azından nezaket gereği Belediye Başkanı Sayın Şükrü Genç’i bilgilendirmesi gerekirdi.

Sayın Şükrü Genç, CHP’den aday olduğunda dönemin AKP Belediye Başkanı SayınYusuf Tülün’ü arayarak belediye çalışanlarını ziyaret etmek istediğini söylemiştir. Sayın Tülün de bu talebi olumlu karşılamıştır. Sarıyer Belediyesi olarak biz de bugün Sayın Mahmut S. Özsoy’dan aynı tutum ve nezaketi beklerdik.

“HABER VERSEYDİ TEK TEK GEZDİRİRDİM”

Belediye Başkanımız Sayın Şükrü Genç’în bu ani ziyaretle ilgili söyledikleri ise aynen şöyledir;
“Sedat Bey ve AKP ekibi eğer isteseydi tek tek şantiye şantiye gezdirirdim. Yapılan, tek kelimeyle siyasi şovdur. AKP’liler; daha önce de Darüşşafaka’daki Evlendirme Dairemizin şantiyesini şafak vakti basmış, inşaat malzemelerimizi kaçırmışlardı.
Ben Sedat Özsoy’u bugün arayıp nezaketen adaylığının hayırlı olmasını dileyecekken, onun baskın gibi bir ziyaret yapması Sarıyer’i yönetmeye aday birinin tavrı olamaz. Amaç seçim sürecinde Sarıyer’de ortamı germek, siyaseti çirkinleştirmek ve kirletmek. Sarıyer Belediyesi resmi bir kurumdur. Sarıyer Belediyesi’ne önüne gelen şafak vakti baskın yapıp, siyaset yapamaz.

Belediyecilik anlayışımız farklı olsaydı, AKP’li diye insanları işten atsaydık, bu sabah böyle bir siyasi propaganda ortamı yapılamazdı. Kendileri şantiyemize giremezlerdi. Ancak bizim için kimin hangi partiden ya da düşünceden olduğu önemli değildir. Biz sadece işimizi yapıyoruz ve insanların emeklerine saygı gösteriyoruz. İşçilerimizin hakkını sonuna kadar savunuyoruz. Sarıyer Belediyesi’nde çalışan herkesin emeği ve hakkı bizler burada olduğumuz sürece güvence altında olacaktır. Hiçbir işçi arkadaşımız hak kaybına uğramamıştır, tek kuruş alacakları da yoktur.
Bizler bu kirli siyaset oyunlarının birer piyonları olmayacak, Sarıyer’i bir dünya kenti yapma inancımızla, var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz”.