Son Dakika Haberler

LANET OLSUN SAT KIZIM- İLGEZDİ İÇİN NE DÜŞÜNÜYOR?

LANET OLSUN SAT KIZIM- İLGEZDİ İÇİN NE DÜŞÜNÜYOR?
Okunma : 116 views Yorum Yap

KEMAL-22

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, 26. dönem milletvekili seçimlerinde Gamze İlgezdi tekrar aday olacak mı sorusuna; Ataşehir Belediyesi ile ilgili bir iddia ortaya çıktığında Battal Bey’i çağırdım ve ‘Eşinizle savcılığa gidin.’ dedim. ‘Memnuniyetle’ dedi ve kendisine suç duyurusunda bulundu. Keşke hakkında iddia çıkan tüm belediye başkanları bunu yapsa.

 

Kılıçdaroğlu’na Beşiktaş Belediye başkanı Av. Murat Hazinedar ve hakkındaki yolsuzluklar sorulunca; Her olayın üzerine büyük bir dikkatle gidiyoruz. Belediye Başkanımızın talebi üzerine birkaç milletvekilimizi görevlendirdik, onlar araştırıyorlar.

 

CHP Lideri Kılıçdaroğlu’na Ataşehir Belediyesi başkanı ve CHP’den Milletvekili olan eşi ile beraber kızının aldığı daire hakkındaki iddialar soruldu.

Kılıçdaroğlu; Kızım İstanbul’da avukat. Bir yakınımızın yanında kalıyordu. Kendisine bir ev almak istiyorduk. Bir daire almak istiyorduk. Yukarı Göztepe’de fiyatlar pahalıydı alamadık. Sonra bir yer bulmuşlar 70-73 metre karelik küçücük bir yer. Sanki bir böyle milyondolarlık bir yer almışız. ‘Kızım gazetecileri götür göster. ‘Burayı aldık’ diye. O rezidansın Ataşehir Belediyesi ve Belediye Başkanı ile ilişkisi yok. Varsa da ben bilmiyorum. Aldıktan sonra bir süre oturamadı. Mobilyası yoktu.

‘Lanet olsun sat kızım’ dedim. Böyle bir şey mi olur? İftira bu kadar da olmaz.

Milletvekili seçildiğim gün malvarlığımı açıkladım. Her şeyi meydana koyduk. Damadıma da ‘dava aç kardeşim.’ dedim. Bana göre daha varlıklı birisi. O da rezidans almış. Tekzip gönderir, tekzip yayınlanmaz. Sonrasında dayanamadım, TBMM’de dilekçe verdim, ‘Benim, eşimin, damadımın mal varlığını inceleyin’ diye