Son Dakika Haberler

Maslak Meydanı’na Zümrüdü Anka Kuşu Heykeli Açılışı

Maslak Meydanı’na Zümrüdü Anka Kuşu Heykeli Açılışı
Okunma : 164 views Yorum Yap

maslak-heykel-12 (7)Trafik sorunu çözümü için dün açılan Ayazağa Dereboyu Caddesi’nden sonra bugün de Maslak meydanda yol ve heykel açıldı. Açılışta bir konuşma yapan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, ‘’Maslak bölgesine yakışan yapılmaya çalışıldı, düzenlemeler devam edecek. Amacımız yaşamı kolaylaştırmak’’ dedi.
 

Maslak  Muhtarı Bütüner; ‘’Maslak’ta Yapılan Çalışmalar Bölge Halkını Mutlu Etti’’

Maslak Mahalle Muhtarı Aslı Nalbant Bütüner yaptığı teşekkür konuşmasında; ‘’İlçe sınırlarına girdiğimiz Sarıyer Belediyesi bir buçuk yıldır bölgemizin daha rahat yaşanabilir yer olması açısında erişilebilir çalışmalar yapmıştır. Kaldırım çalışmaları, işgallerin kaldırılması ve yolların genişletilmesiyle bölge halkını mutlu etmiştir. Bölge halkının teşekkürlerini başkanımıza burada iletiyorum. En büyük sorunumuz artan nüfus ve plazalar sonucunda ortaya çıkan trafik sorunuydu. Maslak’ta ciddi trafik sonu yaşanmaktadır. Yeni açılan yolların trafik sorununu çözeceğini inanıyorum’’ dedi.

Başkan Genç; ‘’ Amacımız Yaşamı Kolaylaştırmak’’

Konuşmasının başında emeği geçen tüm çalışanlara teşekkür eden Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç şunları söyledi; ‘’Bu kadar yoğunluğun içinde, ulaşıma mutlaka bir çözüm olması gerekiyordu. Bir takım sıkıntılar vardı ve bunları aşmak için planlar gerekiyordu. Çıkan imar planlarıyla, plan yolları açıldı ve işgaller kaldırıldı. Konum itibariyle işgal olan yerlerdeki vatandaşlar da bize gereken anlayışı gösterdi. Maslak bölgesine yakışan yapılmaya çalışıldı, düzenlemeler devam edecek. Amacımız yaşamı kolaylaştırmak. Binalar yapıldıktan sonra yolların yapılması ayrı bir zorluk. Bu anlamda bize anlayış gösteren bölge sakinlerine teşekkür ediyorum. Zaman içinde daha önemli çalışmalar yapılacaktır. Belediyeyle iş birliği içinde olmanız benim için çok önemli’’.

Maslak Meydanı’na Zümrüdü Anka Kuşu Heykeli

Maslak Meydanı’na, Zümrüdü Anka kuşu heykeli  hediye ederek burada sergilenmesini sağlayan İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi ve müze sahibi Mimar Can Elgiz’e teşekkür ederek plaket veren Başkan Genç; ‘’Kentler, kültür noktaları ve merkezlerinin olduğu oranda kentlerdir, yoksa kasabalıkdan hiçbir zaman kurtulamaz. Bu heykellerin Sarıyer’de devamı gelecek’’ dedi.

Maslak bölgesine yapılan çalışmalar için Başkan Genç’e teşekkür eden, Mimar Can Elgiz; ‘’Bu bizim için bir onurdur. Maslak yaya trafiği bakımında çok olumsuz bir yerken yapılan çalışmalarla ciddi düzelme oldu’’ dedi.


Maslak’ta Yapılan Çalışmalar

1/1000’lik imar planı içinde İBB’den geçen Maslak planları, Ağustos ayı içinde askıdan indirildi. Planın askıya çıkarıldığı Temmuz Ayı sonrasında Sarıyer Belediyesi Fen İşleri  Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, bölgede uzun yıllar büfeler tarafından işgal edilen yerleri  Zabıta ekipleri desteğiyle kaldırarak, güzergahlarla ilgili çalışmaların büyük bölümü tamamlandı.

Böylelikle sabah ve akşam saatlerinde yaşanan trafik yoğunluğu büyük ölçüde ortadan kaldırılarak, Maslak’ta çalışan vatandaşların metro ve toplu taşıma araçlarıyla ulaşım sağlamaları açısından kesintisiz yaya yolları uygulamasına geçilmiştir. Bu noktada kaldırımların araçlar tarafından işgal edilmemesi konusunda da gerekli tedbirler alınmaktadır.

Açılış törenine Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Dursun Çiçek, CHP İlçe Başkanı Mehmet Deniz ve ilçe yöneticileri, Meclis Başkan Vekili Hüseyin Coşkun, meclis üyeleri, başkan yardımcıları ile vatandaşlar katıldı.