Son Dakika Haberler

MECLİS KARIŞTI, O KENDİ BİLDİĞİNİ YAPIYOR

MECLİS KARIŞTI, O KENDİ BİLDİĞİNİ YAPIYOR
Okunma : 127 views Yorum Yap

Sarıyer Belediyesi 06 Şubat 2017 Pazartesi oturumunda hareketli saatler yaşadı. Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç yaşanılan kargaşada sakinliğini koruyarak sürtüşmelerin yatışmasını bekledi, Akp ve Chp meclis üyeleri partilerin sempatizanlarını yatıştırmaya çalıştı.

Sarıyer Belediye meclisinde yaşanılan sürtüşmenin Gündem maddeleri üzerinden olmadığı, gündem dışı konuşmadan kaynaklaması, Gündem Maddelerindeki Rumeli Hisarı ve Kazım Karabekir mahallesi 1/1000 bin planların mecliste görüşülmesi ve komisyona havalesi olacağından Toplantıyı seyretmeye gelen çoğunluğun 50 yaş üste ve çok yaşlı kişilerin oluşturduğu mahalle sakinlerini yaşanılan kavga ilgilendirmediğinden tepkilerini dile getirdiler.

İlginç olan ise Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in olaylara müdahil olmadan seyirci olarak kalması. Akıllara her zaman kullandığı “Herkes İşine Baksın” sözü geliyor.

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç mecliste verilen aradan sonra 5/6. Gündem maddesine görüşüldüğünde gündemle ilgili konuşma yapmak için kürsüye çıktı.

MECLİS’TE KARĞAŞA O BİLDİĞİNDEN VAZ GEÇMİYOR

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ise şunları söyledi; “Biz gerçekten çok ciddi geceli gündüzlü bir mücadelenin içindeyiz. Sizlere verdiğimiz sözleri teker teker yerine getirmeye çalışıyoruz. Hem belediyenin içinde hem dışarıda hem tepe mahalleleri hem gecekondularda…

Başından beri en büyük güvencem halkımdır.

“Hiçbir zaman inancımı kaybetmedim. Hiçbir zaman yaradan yolumuzu açar mı açmaz mı tereddüdü yaşamadım. Rahmetli dedem derdi ki; “Sen iyi ol yürü elinden tutan seni bırakmaz ve o yolda yürü. Bugüne kadar da böyle geldik. Çok güzel işler yaptık. Yıllardan beri devam eden temel sorun tapu idi. Size bu sorunları çözme sözünü 2009 yılında verdim.”

MENFAAT SAĞLAMAK İSTEYENLER VAR. BABAMIN OĞLU OLSA AFFETMEM

Biz bu işleri yürütürken kendine menfaat sağlamak isteyenler ve ortamı bulmuşken farklı işler yapmak isteyenler var. Bunları yakaladığımda babamın oğlu da olsa affetmeyiz. İstanbul’da bizim dışımızda olan bütün belediye ve kurumlar bilir ve söyler; Şükrü Genç hiçbir zaman herhangi birinin kişisel çıkarına hizmet etmez.”

İNSANOĞLU TEPELERDE YAŞAMAYI SEVER – YASA BU HAKKI ELİNDE ÇANTA İLE GELENLERE VERMEMİŞTİR
“Kişisel dosya için buraya gelmez. Toplum için gelir. Bu işleri toplumla aşıyorum destekle aşıyorum. Ben kimseyi ayırmam. Toplumun birlik ve beraberliği en çok önemsediğimiz şey. Yasalara uyarak hizmet vermeye devam edeceğiz. Bu çözümlerden birileri, rahatsız oluyorsa ki olurlar. Bu bölge rant bölgesi. Bir dağın başına çıkın güzelim manzarası vardır. Burada kulübem olsun dersiniz. Üçüncü gidişinizde biri kulübe yapmıştır. İnsanoğlu tepelerde yaşamayı sever. Elinde gücü varsa yaşamak ister. Yasa hakkı burada yaşayanlara vermiştir, elinde çantayla gelenlere vermemiştir”.

BOŞ EVRAK VE SLOGANLA GİTMİYORUZ. GERİ DÖNMEYECEĞİZ

Eğer hak hukuk diyorsan bunu yapmak zorundasın. Çalıştık çalıştık, boş evrak ve sloganla gitmiyoruz. Yasa maddelerine dayandırarak gidiyoruz. Bu işi en iyi yapan hukukçuları okutan üniversitelerden görüşler aldık. Geri dönmeyeceğiz.”

Bu işin bedeli ne olursa olsun. Ama bu kalabalığın olduğu yerde TBMM’de olduğu gibi ortalığı germeye karıştırmaya hiç gerek yok. Burada sizler varsınız halk var. Biri kalkıp şunu söyleyemez burada yanlış yapılıyor, diyemedikleri için bu tantanalar çıkarılıyor. İşin özü bu. Şuna sahip çıkmak zorundayız; biz gece gündüz dolaşıyoruz.

BABALARIMIZIN EMANETİ

“ Buralar babalarımız tarafından emanet verildi. Biz de çocuklarımıza devredeceğiz hakkıyla hukukuyla hiçbir zaman devletimize karşı çıkmadık, gerektiğinde ölürüz. Bizden dualarınızı gönül desteğinizi esirgemeyin. Yasaların bize verdiği haklarla başına helal gelmeden çocuklarımıza devredeceğiz, “dedi.

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç maddeler üzerinde yapılacak olan Komisyon toplantılarına mahallenin Muhtarı ve Mahalle Derneklerininde çağrılmasını ve planların birlikte çıkarılmasını ve tüm bilgilerin ortak anlayışta çıkarılmasını istedi.