Son Dakika Haberler

MECLİSİ KİTLEMEYE ÇALIŞIYORLAR, BUNA GÜÇLERİ YETMEYECEK

MECLİSİ KİTLEMEYE ÇALIŞIYORLAR, BUNA GÜÇLERİ YETMEYECEK
Okunma : 94 views Yorum Yap

Sarıyer Belediye Meclisi’nde tartışmalar ve AKP taraftarlarının meclisi provoke etmesi sebebiyle salonun boşaltılması ve seyircisiz Meclis Toplantısının devam etmesi sonrasında salondan çıkan vatandaşlar ile AKP taraftarlarının polis eşliğinde boşalttığı salon çıkışında Mahalle Dernekleri ve Kooperatifler sessiz tepki gösterdi.

Sarıyer Belediye Meclis’i tartışmalı geçen oturum neticesinde salon boşaltılmış ve Yaşar Kemal Kültür Merkezi önünde bazı vatandaşlar yaşanılan durum karşısında dile getirdiler.

Biz sorduk. Ne düşünüyorsunuz! Neden bunlar yaşanıyor, Sarıyer halkının sorunlarının çözümünde neden ortak olmuyorlar.

****

TAŞKINLIK YAPMAK İSTEYENLERİN BURADA OTURMADIĞINI ÇOK İYİ BİLİYORUM

Canlı yayında Derbent mahalle sakini Mahalle derneklerinden bir vatandaş “ bu tatsızlığı adet haline getirdiler, bizim için en üzücü durumda gerçek sorunları ile mahallelilerin birebir burada oturan kişiler değil de 40 yıldır burada oturuyorum ve bu taşkınlığı yapmak isteyenlerin burada oturmadığını çok iyi biliyorum, benimde içerde konuşmam oldu, bu mahallelerde oturmuyorlar, 10 kişi varsa 10 veya 15 kişi sorunlu mahalleler oldukları için hepsini tanıyorum ve buralı değiller,.

EMLAKÇILIK YAPIYOR, ÇANTACILIK YAPIYOR. TİCARİ OLARAK BURAYA GELMİŞ

Kesinlikle provoke olarak görüyorum. İçinde bir tanesi var, emlakçılık yapıyor, çantacılık yapıyor, kendiside tanınan birisi zaten. “K….Emlak” onun hiç mahalle ile alakası yok ticari olarak bura gelmiş, bu tür olumlu şeylerin olumsuza dönüştürülmesi onların ekmeğine yağ sürüyor,bu hareketleri bilinçli olarak yapıyorlar. Bizim amaç ve doğrularımız mahallede oturan halk sahibi kişilerin birebir hak sahiplerine devridir. Ondan yan olduğumuz için bu tür toplantılara katılıyoruz. Belediyenin de mahallelerden yan aldığı tavrı destekleyeceğiz ve onların yanında olmaya devam edeceğiz,

İBB TALİMAT VERİYOR. ENGELLEMEYE ÇALIŞIYORLAR

Baltalimanı Muhtarı Ali Haydar Aslan canlı yayınımızda : uzun zamandır Sarıyer’in mahallelerinde belediyemizin bu tür çalışmaları var, Bu çalışmaları engellemeye çalışıyorlar. Bu kararlar Sarıyer Belediyesinden geçse Büyükşehir Belediyesinden geçirmeyeceklerine eminim. Onun için İBB bunlara talimat veriyor. Çünkü çok büyük bir sıkışma oldu Büyükşehir de.

MECLİSİ KİTLEMEYE ÇALIŞIYORLAR, BUNA GÜÇLERİ YETMEYECEK

Bunların amacı Sarıyer Belediye Meclisini kitlemek istiyorlar ama bunların gücü buna yetmeyecek, halka yetmeyecek, halk bu birlik ve beraberliği olduğu süre içinde bu karar buradan geçmek zorunda bu insanlar artık bizim tapularımızı istiyoruz biz, bu halk buraya boşa gelmiyor, gece gündüz uykuları kaçıyor, bu insanların tapularını vermek zorundalar, insanları bu şekilde engelleme ile “meclisi kitleme ile başa çıkamayacaklar, çıkamadılar hiçbir zamanda çıkamayacaklar.

BUNLARIN SONU GELDİ

Bunun referandumla alakası var, İnsanları burada kışkırtarak birbirine düşürüp ortalığı bulandırmaya çalışıyorlar, ben şuna emeninki bu halkın birlik ve beraberliğini bozamayacaklar, galyana getiremeyecekler bunların sonu geldiğini düşünüyorum.