Son Dakika Haberler

"Meclis'in onayı olmadan Türkiye'yi savaşa sokmak şuursuzluktur"

"Meclis'in onayı olmadan Türkiye'yi savaşa sokmak şuursuzluktur"
Okunma : 109 views Yorum Yap

bahceli-23
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli bugün grup toplantısında yapmış olduğu konuşmada Türkiye’yi savaşa sokmak, kamuoyunu hazırlamak şuursuzluktur dedi.
Türkiye’nin Suudi Arabistan’la ortak faaliyete hazırlanması en çok konuşulan konulardan biri olmuştur. Suudi yönetiminin keşif çalışmasından sonra İncirlik’e 5 savaş uçağı göndermiştir. AKP’nin Dışişleri Bakanı, Suudi askerlerinin Türkiye’den geçmesinin temenni olduğunu söylemiştir. Suudi Arabistan’ın başını çektiği ülkelerle Türkiye kara operasyonuna girmeye hazırlanmaktadır. Bundan TBMM’nin haberi yoktur. Senaryonun kim tarafından yazıldığı belli olan savaşa katılmaya kim karar vermiştir? Türkiye muz cumhuriyeti midir? Meclis’in onayı olmadan Türkiye’yi savaşa sokmak, kamuoyunu hazırlamak şuursuzluktur.
“1 Mart tezkeresi kabul edilmiş olsaydı…”
Hükümet İncirlik’i önüne gelene açmakla neyi hedeflemektedir? Hükümet, TBMM’ye hemen bilgi vermelidir. Ülke güvenliği açısından zorunlu ve kaçınılmazsa her türlü askeri operasyon haktır. Vatan için, bayrak için, bağımsızlık için değil savaş, ölmesini de biliriz. Türkiye milletinin hiç kimseden korkusu yoktur fakat her askeri operasyonun hukuki temeli de olmak zorundadır. 1 Mart tezkeresi kabul edilmiş olsaydı, Irak’ın kuzeyinde toplanan PKK’ya karşı çok daha iyi bir mücadele verilebilecekti. 1 Mart tezkeresine yanlış bakış, fırsatları kaçırdı.