Son Dakika Haberler

Mecliste "Yıllar sonra geriye baktılar!"

Mecliste "Yıllar sonra geriye baktılar!"
Okunma : 131 views Yorum Yap

Unuttular
 
2014’ DE NE UNUTTULAR
2009 yılından itibaren yapmış oldukları çalışmalar ile büyük mesafe kat eden Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ve Ekibi, planlı çalışmaları sayesinde Sarıyerde projeleri sıra ile gerçekleştiriyorlar, Hızlı kalkınma ve ilerleme, sarıyer’e katma değer yaratmış, Sarıyer’i marka değeri yükselmiş bir ilçe yaptılar.
Haziran meclisi 2. Oturumunda meclis toplantısında gösterilen tepki üzerine geriye baktıklarında 2014’de unuttukları veya ilgilenmedikleri sorunu görmelerine vesile oldu.
 
ZEKA POLEMİĞİ…
İmar çalışmalarında sorun yaşanmaması için Mahalle sınırlarının yeniden düzenlenmesi,iç içe geçmiş mahalle sınırlarının bu düzenleme ile değiştirilerek ana cadde,dere ve yollar baz alınarak yapılan çalışmalar mecliste görüşüldü.
Yapılan görüşmeler sonrasında ilgili madde komisyona geri çekilerek yeniden görüşülmesine karar verildi.
AKP grup başkanı Nurettin Çelik muhtarlardan bilgi alınmadığı, bazı muhtarlar ile birlikte çalışmalar yapılmadığını maddenin geri çekilmesini şayet oylama yapılacaksa red oyu vereceklerini açıkladı.
CHP Grup Başkanvekili ve Belediye Başkan Yardımcısı Gökan Zeybek de yeni oluşturulan mahalle sınırlarını göstererek birbiri içine karışmış olan mahalle sınırlarında , İstinye- Yeniköy sınırları, Uskumruköy –Zekeriyaköy sınırları ve diğer mahalleler belirlenirken, muhtarlarla birlikte çalışıldığı ve görüşünün alındığını belirtip, bu çalışmanın ilçede düzenli bir adres tespiti için gerekli olduğunu vurguladı.
 
ZEKERİYAKÖY MUHTARI “BİZ GERİ ZEKALIMIYIZ”
Muhtarlara özel çağrı yapılarak mahalle sınırlarını tespit çalışmalarında özellikle muhtarların olması ve birlikte çalışma ortamı sağlanmasına dikkat eden Gökan Zeybek madde hakkında açıklama yaparken, Zekeriyaköy Muhtarı Semra Özkaya tepki göstererek Biz geri zekalımıyız diyerek laf attı.
Gökhan Zeybek açıklamasında Zekeriyaköy Üst sınır olarak anayol üzerinden ve Ormanada –İnanlar Kısmından itibaren Uskumruköy’e bağlandığını belirtti.
Akp Grup başkanı Nurettin Çelik bazı muhtarların haberi yok, Semra Hanıma sorun bakalım ne diyecek dedi.
Muhtar Semra Özkaya’nın yanına giden Akp meclis üyeleri yanlış bilgilendirilmesi üzerine tepkiler büyüdü ve Zekeriyaköy Muhtarı Semra Özkaya Geri zekalımıyız dedi.
Sataşma nedeniyle CHP’li meclis üyesi Nihal Nevruz, arka tarafta oturan Özkaya’ya dönüp, “Siz kime geri zekalı dediniz?” diye sordu.
Özkaya da, “Ben kendime dedim, diye cevap verdi.
Meclis Başkanı Hüseyin Çoşkun Meclis toplantılarında seyircilerin müdahalede bulunmaları,açıklama ve sataşma yapmaları kanunen yasak olduğu belirterek uyardı. Buna rağmen taraflar bazı sataşmalarda bulunması sık sık yaşanıyor.
Belediye Başkan Yardımcısı Gökan Zeybek , mahalle sınırları toplantısına Zekeriyaköy Muhtarı Semra Özkaya’nın muhtarlarla yapılan toplantıda bulunduğunu öğrendiğini ifade etti.