Son Dakika Haberler

Mehmet Deniz Istifa Etti mi? Etmedi mi?

Mehmet Deniz Istifa Etti mi? Etmedi mi?
Okunma : 133 views Yorum Yap

imageBugün CHP Sarıyer ilçe Başkanlığında basına açıklama yapan Mehmet Deniz Ankara’da listeler konusunda yaşananlarda ilgili bilgi verdi.

Özellikle Sarıyer Times Sahibi CHP. Meclis Üyesi Adayı 14 sırada bulunan Mustafa Balcı için yapmış olduğu övgü dolu sözler herkes tarafından alkışlandı, Mustafa Balcı’nın davasına inanan bir arkadaşımız olduğu, mecliste olmasından dolayı gurur duyduğunu belirtti.

Mehmet Deniz’in bugün yapmış olduğu basın açıklaması

CHP Sarıyer Belediye Meclisi Aday listesinde yaşanan kriz İlçe Başkanı Mehmet Deniz’in istifasını getirdi. Deniz ‘Sandıktan çıkan iradeye kimsenin müdahale etmeye hakkı yoktur” derken, listenin İlçe Seçim Kurulu’na geç verilmesinin sorumlusunun ise genel merkezin 5 kişilik komisyonu ile Belediye Başkan Adayı Şükrü Genç olduğunu söyledi.

Mehmet Deniz bugün saat 16:00’da İlçe Başkanlığı’nda bir basın toplantısı düzenleyerek istifa nedenini açıkladı. Deniz’i, basın toplantısından önce istifa etmemesi için ikna etmeye çalışan Belediye Başkan Aday Adaylarından Dr. Cengiz Alp ile Güner Şahin’in çabası boşa sonuç vermedi. Deniz ulusal basının da takip ettiği toplantıda yönetim kurulu üyelerini de arkasına alıp sert ve suçlayıcı açıklamalarda bulundu:

“SANDIKTAN ÇIKAN İRADEYE KİMSENİN MÜDAHALEYE HAKKI YOKTUR”

“18 Mart 2012 tarihinde yapılan ilçe kongresinden bugüne kadar gururla ve şerefle yürüttüğüm CHP İlçe Başkanlığı görevimden istifa ettiğime dair dilekçemi İl Başkanlığı ve Genel Merkeze faks ile bildirdim. Ancak partide ve seçim kurulunda yapılması gereken bir takım sorumlulukları yerine getireceğim. Yaklaşan yerel seçimler öncesinde böyle bir noktaya geldiğim için üzgünüm ancak, genel merkezimizin genelgesi ile demokrasi şöleni adı altında gerçekleştirdiğimiz 3 bin 365 partilimizin katıldığı eğilim yoklamasında sandıktan çıkan arkadaşlarımızın meclis üyeliği listesinde olmaları gereken yerlerde bulunmamaları bu kararı almama neden olmuştur. Sandıktan çıkan iradeye kimsenin müdahaleye hakkı yoktur.”

“EĞİLİM YOKLAMASINA KATILANLARA HAKSIZLIK YAPILDI”

Eğilim yoklamasına katılıp da seçilemeyen birçok kişinin sözde kontenjan adayı gibi meclis üyeliği adaylıklarına getirildiğini belirten Mehmet Deniz, “16 partilimizin demokratik teamül dışında antidemokratik yöntemle meclis üyeliği adaylıklarına getirilmeleri, kontenjan sıraları düzenlenirken liste dengesinin sağlanması açısından büyük önem taşıdığı sözü edilen genelgede de yer alan parametrelerin dikkate alınmadığını ve kontenjan adaylarının niteliklerinin incelenmediğini ve haksızlık yapıldığını açıkça göstermektedir” dedi.

“BİZİM İSTEĞİMİZ CHP’NİM SEÇİMLERE GİREBİLMESİDİR”

İlçe başkanı olarak kendisi görevinden istifa ederken kadın kolları ve gençlik kollarının görevlerini sürdüreceğini belirten Mehmet Deniz, aday listesinin İlçe Seçim Kurulu’na geç verilmesi konusunda ise, “Listenin geç teslimatının İlçe Başkanlığımızla alakası yoktur. Ben listeyi de basından okuyup, öğrendim. İlçe Seçim Kurulu’na teslim sorumluları genel merkezimizin 5 kişilik komisyonu ile Belediye Başkan Adayı Şükrü Genç’tir. Bizim isteğimiz CHP’nim seçimlere girebilmesidir. Çıkan sonucun olumsuz olması halinde ise 5 kişilik komisyon ile Şükrü Genç’in gereğini yapacağına emimin” diye konuştu.

İlçe Başkanlığı’ndaki basın açıklaması sırasında toplantıyı izleyen bir grup partili ise “Sarıyer seninle gurur duyuyor” diye slogan atarak Mehmet Deniz’e destek verdi.