Son Dakika Haberler

Mehmet DENİZ, SARIYER DE SAĞDUYU

Mehmet  DENİZ, SARIYER DE SAĞDUYU
Okunma : 102 views Yorum Yap

img_9056mdenizgurledi
Chp İlçe Başkanı Mehmet Deniz, Sarıyer Belediye Meclisi toplantısında gündem dışı söz alan Akp Grup Başkan Vekili Nurettin Çelik’in yapmış olduğu konuşmada bir yerel basında çıkan haber üzerine Fetö örgütü ile ilişkilendirilmesine tepki gösterdi ve basın açıklaması yaptı.

YAVUZ HIRSIZ EV SAHİBİNİ BASTIRIR

Türkiye 15 Temmuz 2016 da Ülkenin bekasının yok olması konusunda çok ciddi bir badire atlatılmış, demokrasimiz ve Cumhuriyetimiz, bütün toplum kesimlerinin siyasi partilerin vatandaşların ve özellikle Atatürkçü subayların gayret ve çabaları kurtarılmıştır.
Kuşkusuz bunun 1. Derecede sorumlusu Ülkeyi yöneten AKP iktidarı olduğu halde ve bununda açık seçik olarak bilindiği halde, Başbakanımız, önceki başbakan, Cumhurbaşkanımız milletten, kendilerinin kandırıldığını söyleyerek özür dilediği halde, Ülkenin bekasını ilgilendiren böylesine ciddi bir konunun, sorunun bir parçası olan AKP kadrolarınca özellikle, Sarıyer Belediyesinin Fetö ile ilişkilendirmeye çalışmaları, 04.11.2016 tarihinde Sarıyer yerel basına bir takım yanıltmalarla servis edilmesini, ve AKP meclis Üyesi Sayın Nurettin Çelik tarafından Sarıyer belediyesinin sanki Fethullah Gülen cemaati ile ilişkisi varmış gibi sulandırarak meclis kürsüsünden aktarmasını, talihsizlik olarak görüyor, yavuz hırsız ev sahibini bastırır misali davranmasını kınıyorum.
Bu işte en büyük vebali olanların en son konuşma hakkı olması gerekirken, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da bir konuşmasın da “at izi it izine karıştı” bu konuda dikkatli olmamız gerektiği beyanına rağmen, bu meclis üyelerimiz kendi partilerinden çıkan Cumhurbaşkanımızın sözlerini dikkate almadıklarını göstermektedir. Sarıyer de bir çalışma ortaya koyamayan varlık gösteremeyen AKP’li bir muhalefetle karşı karşıyayız.
CHP’li belediye başkanımız Şükrü Genç ve kadrosunun başarılı çalışmaları karşısında, siyaset üretmekten yoksun bir yapı üstüne vazife olmayan konularla belediye meclisini meşgul etmektedir.
Böylesine önemli bir sorunun Sarıyer belediye meclisinde gayri ciddi bir şekilde konuşulmasının hiç kimseye faydası yoktur.
Olağanüstü hal yasası var, olağanüstü hal yasası olmadan da zaten içişleri müfettişleri CHP’li belediyelerimizde sürekli yatıp kalkıyor. Her türlü inceleme yapılıyor.
Türkiye de ki belediyelere MHP’li CHP’li AKP’li parti ayırımı gözetmeden iş yapan bir teknik danışman üzerinden ki kendisi için yargı yolu açılmış, yargılama devam ederken, hukukçu bir meclis üyesinin bu tavrı kendi eski belediye başkan yardımcılığı, eski İlçe Başkanı Sarıyer de önemli siyasi kimliğe sahip bir şahsiyet olarak uygun düşmemiştir.
Geçmişte bu tür acı deneyimleri çok yaşadık, bunlardan ders alarak yargının işine müdahale edilmemesini, herkesin kendi işini yapmasını, siyasetçilerinde kendi kişisel egolarından arınarak böylesine önemli bir süreçte toplumu germemesini diliyorum. Siyasette var olmak için her şey mübah değildir.
Bu konuda bizim söylenecek çok sözümüz var, bu konuda en son konuşması gereken sizlersiniz, çünkü sorunun bir parçasısınız ancak sorunun çözüme ulaşması açısından rayından çıkan ekonomimizin daha da fazla dibe vurmaması, vatandaşların bozulan toplumsal ruh halimizin daha da fazla bozulmaması adına konuşmak istemiyor, Sarıyer de siyasetle uğraşan bütün kesimleri sağduyuya davet ediyorum.
Saygılarımla,
Mehmet Deniz
CHP Sarıyer İlçe Başkanı