Son Dakika Haberler

Mehmet Deniz,CHP’nin bölünmesini bekleyenler boşuna sevinmesinler

Mehmet Deniz,CHP’nin bölünmesini bekleyenler boşuna sevinmesinler
Okunma : 134 views Yorum Yap

chp_mehmet denizCHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz, Sarıyer Gazetesine yapmış olduğu basın açıklamasında istifa gerekçesini açıkladı.

Göreve geldiği günden itibaren  CHP Sarıyer’de çalışmaları ile yeni bir model yaratan, aktif ve enerjik yapısı ile ön plana çıkan Mehmet Deniz, uzun yıllar yapılmayan örgüt toplantılarını faal duruma getirerek, partinin Sarıyer de canlanmasını sağlamıştı. Her dalda komisyonlar kurarak görevi örgüt içinde dağıtarak, Yönetim dışında yüzlerce kişinin görev almasını gerçekleştirmişti.

CHP MYK da süren ve Ankara da 48 saat yaşanan siyasi kriz sinirlerin yıpranmasına sebep olmuş, Görüşmelerde çevresindeki kişilerce yapılan baskılar,Kendi dışında gelişen Genel Merkez önünde pankart olayı, hiç bir şekilde kabul etmediği gelişmelerdi.

Mehmet Deniz’in Sarıyer Gazetesine yaptığı basın açıklaması.

CHP’de listeler üzerinde yaşanan fikir ayrılıkları yüzünden İstanbul’da Üsküdar, Beyoğlu, Beykoz ve Sarıyer ilçe başkanları istifa etti. İstifa eden 4 ilçeden Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz’in, kendisine gelen telefonlara; “Kimse benden partime ihanet etmemi beklemesin. Ben CHP’liyim ve kendi partime desteğe devam edeceğim. Ortaya çıkan bazı fikir ayrılıklarımız yüzünden istifa etmeyi doğru buldum. Kimseye düşman değilim. CHP’nin bölünmesini bekleyenler boşuna sevinmesinler. Çünkü bu bir bayrak yarışıdır” dediği öğrenildi.

DENİZ; “PARTİME ZARAR VERECEK BİR ŞEY YAPMAM”

Parti içinden listeye giremeyenler üzerinden kendisine gelen bazı tepkilerden dolayı rahatsızlık duyduğu öğrenilen Deniz’in, “Makam sevdalısı değiliz, bu bir bayrak nöbetidir. Bugüne kadar görevimizi en iyi şekilde yapmaya çalıştık. Partimizi Sarıyer’de en iyi şekilde temsil ettiğimizi düşünüyorum. Tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Bundan sonra partimize desteğimiz devam edecek. Yıllarca emek verdiğimiz partimize zarar verecek bir davranış içinde olmayı bugüne kadar hiç düşünmedim, bundan sonra da düşünmemi kimse beklemesin” diye konuştuğu belirtildi. Tam bir siyasi olgunluk sergilediği öğrenilen Mehmet Deniz’in ayrıca yakın çevresindeki isimleri, her türlü siyasi tahrikten ve kışkırtmadan uzak durulması konusunda uyardığı da belirtildi.

Öte yandan CHP’li Mehmet Deniz’in istifasından sonra da partisine sahip açıklamalar yapması, özellikle bu süreçte CHP’nin bölünmesine umut bağlayan siyasi çevrelerde büyük memnuniyetsizlik ve hayal kırıklığı yarattı.