Son Dakika Haberler

Mehmet Deniz,Kongre Düşünerek, İnsanlığa ve Halka Hizmeti Yok Sayamayız..

Mehmet Deniz,Kongre Düşünerek, İnsanlığa ve Halka Hizmeti Yok Sayamayız..
Okunma : 33 views Yorum Yap

mdeniz-67

CHP İlçe Başkanı Mehmet Deniz ile Pazar günü yapılacak olan CHP Sarıyer ilçe Başkanlığı kongre öncesi durum değerlendirmesi konuştuk.

CHP İlçe Başkanı Mehmet Deniz kongre öncesi yapmış olduğu değerlendirmeyi sizlere sunuyoruz.

SİYASİ BAŞARININ AÇLIĞINI ÇEKİYORUZ

M Deniz, hedeflerimiz insanların hayal edemeyeceği kadar büyük, hayal sınırlarımız yok. Siyasi başarının açlığını çekiyoruz, Herkes nasıl oldu diyor, dost sohbetlerinde konuşuyoruz.

Sarıyer Times : Cumhuriyet Halk Partisi Sorunları ile uğraşırken Cumhuriyet kazanıyor mu? Kaybediyor mu?

Mehmet Deniz; İktidara açız, Artık iktidar olmak istiyoruz, Hükümet olmak, Cumhurbaşkanlığını kazanmak istiyoruz. Ülkemiz ve çocuklarımızın geleceği, yarınlarımız, umudumuz hepsi bir hayalin ürünü. Mustafa Kemal Atatürk bir hayali gerçekleştirdi. Bitmiş bir Osmanlı İmparatorluğundan bir Cumhuriyet yarattı. Bizler bu Cumhuriyetimize yeteri kadar sahip çıkabildik mi?

 

NASIL OLSA BİR ŞEY OLMAZ EDASIYLA REHAVETE KAPILDIK

Devletimizin hangi kurumlarını sorgulayacağız, kimi kimleri yargılayacağız, Kimseyi yargılama lüksümüz yok, Atalarımızdan devraldığımız Cumhuriyetin, devrimlerin bizlere aşıladığı inancı ile hareket ederek nasıl olsa bir şey olmaz edasıyla rehavete kapıldık, Görmedik, göremedik, görmek istemedik aslında, inanmak istemedik. Bugün fazla geçmişe dönmeye gerek yok. 13 yıllık AKP İktidarından Cumhuriyetin kazanımları birer birer kaybediliyor, Bizler siyasi olarak toplumsal güç oluşturmaya, halkın direncini dik tutmaya çalışıyoruz. Oluyor mu? İstenildiği gibi olmuyor işte. Başarabiliyormuyuz, Hayır.

Çok çalışmalıyız, Bunu dahi bazı arkadaşlar yanlış anlıyor, Siyasi çalışma ve örgütlenmede sınır olmaması lazım. Sen, ben hikayesi olmamalı, bir seçim sürecinde yaşanılanları tek vücut olarak birleştirmeliyiz.

Sarıyer Times: İktidar olmak için ne yapmalı; Nasıl başaracaksınız.

Mehmet Deniz; Önce siz eğer bu Cumhuriyeti seviyorsanız ve kendi geleceğinize inanıyorsanız, Bugün yaşanılanlardan hayal kırıklığı içindeyseniz asıl sorumluluk sizlere ait, siz harekete geçeceksiniz, bizler ancak sizlere öncü olabilir, çalışmalarda yardımcı oluruz.

Sarıyer Times : Cumhuriyeti kaybediyormuyuz? Mesele Cumhuriyet mi, Cumhuriyet Halk Partisi mi?

Mehmet Deniz, Cumhuriyet Halk Partisinde bir sorun yok, Sorun halka devrim kazanımlarını kaybetmekte olduklarını anlatmakta. Eğer biz parti olarak kayıplara bakarsak ve bunları halka sunduğumuzda bizleri siyasi olarak değerlendiriyorlar.Oysa STK lar toplumsal çalışmalar yapmalı ve halkı hedeflerine yönetmelidir.

 

TAM BAĞIMSIZ TÜRKİYE, ŞİMDİ MUHAFAZAKARLARA SORMAK LAZIM

Tam Bağımsız Türkiye sloganımızı illegalite solculuk olarak değerlendirenler Bugün yanıldılar, Siyasette değişim her kanalda kendini gösteriyor, dün Milli Mücadele  Birliği üyeleri ile en büyük kavga unsuru olan bu slogan bugün  Milli Mücadele nin bayraktarlığını yapan AKP’nin en büyük sloganı olmuş durumda. Şimdi Muhafazakarlara sormak lazım kim haklı?

TEHLİKENİN TAM ORTASINDAYIZ. VARSIN VEYA YOKSUN

Sarıyer Times : CHP’de yeniden dizayn mı edilmeli ?

Mehmet Deniz: CHP’nin toplumun önderi parti olarak yeniden  ön plana çıkması için büyük çaba harcıyoruz, devrim kazanımları yavaş yavaş yok oluyor, bir slogan vardı “ Tehlikenin Farkındamısınız” şimdi işler değişti,” tehlikenin tam ortasındayız”. Karar verme zamanı, varsın veya yoksun. Bu aşamaya gelmiş durumdayız.

 

BİR ŞEY EKSİK, EKSİK OLAN BİR ŞEY VAR

CHP olarak, toplumsal katkılar, sosyal devlet ve yeniden gelişen sosyal haklar, çocukların gelişimi, aile fertlerinin çocuklar için talepleri, gelişim ve öğrenimde haklar, geçim sorunu, sağlık, eğitim sorunu, hukuksal haklar, adil ve adaletli yaşam hakkı, hayvanlarında dahi insanlar kadar yaşam haklarından yararlanmaları. Engelli yaşamın engelsiz yaşama dönüştürülmesi, sosyal adalet, insanca yaşam hakkı, Hukuk’un üstünlüğünü isterken adil yargılanma hakkı, İnsan Haklarının uygulanması bunların birçoklarını sizlere sıralayabilirim. Bütün bunları halka anlatıyoruz ama bir şey eksik,eksik olan bir şey var..

Sarıyer Times: CHP Sarıyer’de kongre süreci başladı. Amaç ilçe başkanlığını kazanmak bir dönem daha iktidarı elinde tutmak mı? Yoksa CHP’nin geleceğine katkı sunmak mı? İstiyorsunuz.

 

DÜNYADA DEVLET KURAN TEK PARTİYİZ

Mehmet Deniz: Bizler CHP’nin geleceğine değil, halkın geleceğine katkı sunmak istiyoruz,.halk varsa biz varız. Dünya’da devlet kuran tek partiyiz,sorumluluğumuzun bilincindeyiz, son yıllarda gelişen ve gittikçe kötüye giden ekonomik şartlar, insanların dine yönelmesine yol açtı. Çaresiz halk umut olarak dua ediyorlar, her taraftan yüzlerce batıl inanç fantezileri gelişiyor, halkın yeniden dönüşüme ihtiyacı var. Dönüşüm, Gelişim ve devrimlerimiz.

Evet Pazar günü bir kongre süreci yaşayacağız, Kongremizi barış ve dostluk içinde tamamlayacağız, hedefimiz başarımızı yeniden ve kalıcı olarak tekrar etmek, Sarıyer seçmeni çok fazla değişken bir yapıya sahip görünse de, CHP Sarıyer Belediyesi olarak hizmetleri yerinde ve zamanında yapıyoruz.

11076289_10153151187354286_4645161417479420466_nCHP İlçesi veya Sarıyer Belediyesi olarak ayrı değerlendirme yapılmasına karşıyız, Modern, AB kriterlerine göre en iyi anlamda Sosyal demokrat belediye hizmetleri yapıyoruz, Belediye olarak yeni bir anlayış yeni bir bakış açısı geliştirdik, Direk aileye, sosyal yaşamına, çocuklarının gelişimine katkı sunmaya çalışıyoruz. İktidar hedefimizde uygulamak istediğimiz aile sigortası projesini en azından yerel yönetimimizde gerçekleştirmek için çalışmalar yapıyoruz, aile sağlığı CHP  Sarıyer Belediyesi olarak en asgariye indirilmiş durumda. Devletin kayıtlarında ulaşamayacağınız Sarıyer’de tüm hastalara anında ulaşabiliyoruz, hangi evde engelli, ağır hasta, ağır tedavi hepsini biliyoruz ve gerekeni yapıyoruz, CHP Sarıyer ilçesi olarak’da toplumsal hizmet ve sorumluluk anlayışımız gereği engelsiz bir yaşam için gönüllüler ordusu ile ayaktayız.  Sarıyer’de 4 bin aileye ulaştık. Partimiz ve belediyemiz olarak insan odaklı çalışıyoruz.

Her parti gibi bizde kongre süreci yaşıyoruz, bu yıllar sonra yarattığımız çalışmaları yapmamıza engel değil, Bugün bir çok işi aşmış durumdayız. Delegelerimizle kongre süreci yaşıyoruz diye hiçbir çalışmamızı ayrı tutmuyoruz, her gün ambulanslar çalışıyor, her gün birkaç engelli sandalyesini yerine ulaştırıyoruz, bakıma muhtaç insanlarımıza hizmetlerini yerinde, evinde yapmaya çalışıyoruz, kendimize ait bütçemiz ve kaynaklarımızı oluşturduk, elbette kongre yaşayacağız, kongre olurken aynı saatte bir evde yardım bekleyen bir insana daha ulaşacağız. Bizler sistemi oluşturduk.

 

KONGRE DÜŞÜNEREK, İNSANLIĞA VE HALKA HİZMETİ YOK SAYAMAYIZ

Bir hizmet yarışı var, derin düşüncelere, hayallere, entrikalara kapalıyız, bunları düşünecek zamanımız yok.

Sarıyer Times: Kongre süreci ve adaylar var. Ne düşünüyorsunuz.

Mehmet Deniz : Örgütün olmadığı iddia edilirken, Örgüt toplantıları ile üyelerimizi bir birlerini tanımaları ve düşüncelerini açıklamasını sağladık, gençlik ve kadın kongrelerinin yapılamasını sağladık, çok az sayıda ki üyemizi bugün on binlere taşıdık, sürekli iktidar çalışmamızda disiplinli ve projeler ile yeniden ve bir daha bırakmamak üzere belediyemizi kazandık, her dalda komisyonlarımızla, bilgi ve beceri üretimimizle katkılar sunduk.  Sizinde içinde bulunduğunuz danışma meclisini çalışır ve üretken hale getirdik. Proje üreten. Tüzük değiştiren. Seçim bildirgesi yazan ve genel merkez tarafından kabul edilen projelere imza atıyorsunuz. Bunları CHP Sarıyer’de uzun zaman önce görmek zordu.

 

BİR ÇOK ARKADAŞIMIZ YORGUN DÜŞTÜ, AYRIM YAPMAMIZ SÖZ KONUSU DEĞİLDİR

CHP Sarıyer ilçesi olarak büyük başarılara imza attık. İlçe yönetiminde devrim yaptık, elbette sarsıntılar geçirdik, bir çok arkadaşlarımız yorgun düştü, ilk günden bugüne tüm çalışmalarımızda 1 gün dahi yönetimde görev almış, daha bugün üye olmuş arkadaşımız dahi sorumlu ve katkı veren bir görevlidir. Bizler aynı nefesi alıyoruz, aynı havayı solukluyor, aynı amaca hizmet ediyoruz. Hizmet edenler arasında ayrım yapmamız söz konusu dahi olamaz.İlçemizden içeri giren. emeği ve katkısı olan herkese CHP adına on binlerce teşekkür ediyorum, ilçemize, evimize,  sokaklarımızda yanımızda olan tüm yoldaşlarımıza  sizlere sonsuza kadar kapımız açık  hepinize teşekkür ediyorum, sadece bugün değil her zaman her an birlikte  olacağımızın inancını taşıyorum. iyi ki varsınız

 

TÜM BİRİMLER HAZIR

Elbette seçim sürecindeyiz, kongremiz var. Her zaman partiyi daha ileriye taşıyacak insanlara ihtiyacımız var. Hizmet yarışıdır. Daha iyi nasıl olabilir. Nasıl iktidar olabiliriz çabasındayız. Kongre’de aday çıkmış, çıkmamış bizim sorunumuz değil.  CHP Sarıyer tüm sorunlarını halletmiş, projeleri, çalışmaları, komisyonları ile rayına oturmuş bir ilçedir. Göreve talip olan ile seçimi kazanmış hangi aday olursa olsun tüm birimleri ile hazır bir ilçemiz var.

 

MODERN VE ÇAĞDAŞ İLÇE BİNAMIZ HAZIRLANIYOR

Telefonu kesik bir ilçeden, on binlerce üyeye sahip, hiçbir eksiği olmayan bir ilçemiz var.Hizmet yarışımız devam ediyor.. daha iyisini yapmaya çalışıyoruz. Hayallerimiz var. Yeni bir ilçe binası yapmak istiyoruz, birimleri ile birlikte onlarca çalışma ofisi ve bin kişilik konferans salonu ile birlikte hizmet eden bir İlçe merkezi hedefimizde var. Tüm projelerimizi oluşturduk, yerimiz var. Ve kaynaklarımızı araştırıyoruz en yakın zamanda bunu hayata geçireceğiz, CHP Sarıyer Belediyesi Kültür Merkezi Binamız, Sarıyer Belediyesi Başkanlık Binamız ve şimdi modern ve çağdaş CHP Sarıyer İlçe Binamızın projesi ile yeni bir Sarıyer iktidarı,  sürekli iktidar diyoruz.

 

Sarıyer Times : İlçe Kongresi için ne düşünüyorsunuz diye sormuştum.

 

İNCE KONGRE HESAPLARINI DÜŞÜNECEK ZAMANIMIZ YOK

Mehmet Deniz:  2019 seçimlerini kaybetme lüksümüz yok, Başkanımız Şükrü Genç ile uzun bir yola çıktık, ince kongre hesapları içinde olamayız, onları düşünecek zamanımız da yok,  Şükrü Genç’in dediği gibi yapacak çok işimiz var. Onun için daha çok çalışmalıyız, İnanın çok işimiz var. Gelin sizde bu işlerin bir ucundan tutun, parti için değil, halk için,insanlık için, muşambadan pencere yapmış, çuvaldan yatak yapmış halkımız var ilçemizde bunlar bizim insanlarımız.. biz onlarız, onlar biziz, bir tarafta gökdelenler, bir tarafta deniz, hemen yanımızda evi olmayan insanlar, ekmek bulmayan Züleyha hanım, caddede yanında ürktüğün beklide tiksindiğin gönül abla var.. İnsanlıktan çıkmadan bu insanlara sahip çıkmak için görevimiz var.

Çok işimiz var çok..