Son Dakika Haberler

Mehmet Deniz,Sarıyer’in Sorunlarının bir bir çözülmesi bazı kesimleri rahatsız etti

Mehmet Deniz,Sarıyer’in Sorunlarının bir bir çözülmesi bazı kesimleri rahatsız etti
Okunma : 74 views Yorum Yap

image
CHP’li Sarıyer başarılı Belediye Başkanımızı birileri hedef tahtasına oturttu. Yıllardır Sarıyer’de çözülemeyen sorunlar son 7 yıldır bir bir çözülmesi yandaş AKP medyasını rahatsız etti.
25 yıldır her dönem faaliyet raporlarına yazılmaktan başka bir şey yapılmayan belediye hizmet binası Sarıyer’e 500 milyon $ katma değer katacak ve Sarıyerlilerin hizmetine bu yıl sunulacak olması Sarıyer de muhalefet olan AKP’yi ciddi bir şekilde rahatsız ediyor.
Yine yıllardır kandırılan çözülemeyen mülkiyet sorununun çözümünde yine belediye başkanımız Sayın şükrü Genç’in öncülüğünde kurulmuş olan mahalle dernek ve kooperatifleri ile ortak yürütülen çalışma sonunda bir hafta önce meclisten çıkan ıslah imar planlarının hazırlanması kararı, tapuların alınabilecek olması, artık kandırılamayacak seçmenin azalacak olması, Sarıyer AKP grubunun karara şerh koyup, daha sonrası geri çekmeleri, ön görülerinin olmaması 22 yıldır İstanbul’u Büyükşehri ve 14 yıldır Ülkeyi yöneten AKP kadroları çıldırtmış durumdadır. Tek amaçları yandaş besleme basını kullanarak karalama kampanyası başlatarak, iftiralara dönüştürmektir.
Verilen sözler tutulmalı.
Seçim Bildirgemizde yer alan vaatlerimizi CHP belediyelerinde uygulanmaya başlanması net 1.500 TL. altında Sarıyer Belediyesinde çalışan bulunmaması, yandaşı sıkıştırmıştır.
CHP’li Belediyelerde DHKP-C elemanları çalışıyormuş, bir personel işe alırken basit bir işyeri dahi olsa sabıka kaydı istenmektedir. Bu ülkede yasal engeli olmayan, çalışma koşullarını kendi bünyesinde taşıyan her vatandaş bizim vatandaşımızdır.
Bu vatandaşlarımıza çalışma şartlarını taşıdıklarına biz sabıka kaydı ve diğer evrakları veren kurum AKP tarafından yönetilen Adalet Bakanlığı’dır. Vatandaşın fişlenmesi doğru bir davranış değildir.
Şükrü Genç, Halkın desteği ile gece-gündüz çalışıyor,
Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ve bizlerin öncülüğünde kurulan mahalle dernekleri ve mahalle kooperatifleri mülkiyet sorununun çözümünde öncü kuvvetlerdir.
Sarıyer’deki mahalle dernek ve kooperatifleri her türlü engellere rağmen kuruldu ve nihayet kendi sorunlarını kendilerinin çözebileceklerini Sarıyer Belediye Meclisine vermiş oldukları önerge ve alınan sonuçla gördüler.
Biz ne yapıyorsak, Halk için halkla birlikte yapıyoruz diyen bir zamanların efsane Fatsa Belediye başkanı Terzi Fikri gibi, Sarıyer’de Halkın istemediği hiçbir şeye imza atmam diyen bir Belediye Başkanı var. Oluşturulan, Halkın gücü ve birlikteliği ile Sarıyer’de sadece mülkiyet sorunu değil , uyuşturucu, kumar, kadına şiddet gibi bir çok sorunlar ele alınmış, ve çözüm yolundadır.
CHP Sarıyer olarak bütün vatandaşlarımızı Belediye Başkanımıza karşı yapılan iftiralara “dur “ demeye ve “çamura son” kampanyasına destek olmaya davet ediyorum.
“Çamura Son” imza kampanyasını bütün Sarıyer’in mahallelerinde yürüteceğiz.
Mehmet DENİZ
CHP Sarıyer İlçe Başkanı