Son Dakika Haberler

Mehmet Şimşek: ‘Erdoğan logosu’nda Arapça ile ‘Muhammed’ ismi kullanıldı

Mehmet Şimşek: ‘Erdoğan logosu’nda Arapça ile ‘Muhammed’ ismi kullanıldı
Okunma : 153 views Yorum Yap

imageSosyal paylaşımda dolaşan Malibu içkisinin yıllardır logusu olarak bilinen Başbakan Erdoğan’ın Çumhurbaşkanlığı seçimlerinde kullandığı logo çeşitli tartışmalara yol açtı.

Bakan Mehmet Şimşek, yapmış olduğu açıklamda ise farklı ayrıntılar verdi.

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, AKP’nin Köşk adayı Başbakan Tayyip Erdoğan için Cumhurbaşkanlığı seçimlerine özel olarak hazırlanan ve “tünelin ucundaki ışık” manasına geldiği söylenen ‘Erdoğan Logosu’na ilişkin, Arapça olarak “Muhammed” isminin kullanıldığını açıkladı.

ARAPÇA MUHAMMED

Şimşek kişisel Twitter hesabından paylaştığı mesajda, “Cumhurbaşkanı adayımız Sn Erdoğan’ın logosunda Arapça ile ‘Muhammed’ isminin kullanıldığını Biliyor musunuz?..” ifadesini kullandı.

Logo ortaya ilk olarak Başbakan Erdoğan’ın Köşk adaylığını açıkladığı ATO Kongresium’daki toplantıda (1 Temmuz 2014) ortaya çıkmış, ABD Başkanı Barack Obama’nın 2008 seçimlerinde kullandığı logosundan esinlendiği öne sürülerek “tünelin ucundaki ışık” manasına geldiği belirtilmişti.

Sosyal medyada Erdoğan’ın logosundaki yol figürünün Arapça Hz. Muhammed isminin hattını temsil ettiği iddia edilirken Twitter’daki “AK kulis” hesabından logonun Hz. Muhammed’e atfen “Yolumuz onun yolu” mesajını verdiğini iddia etmişti.