Son Dakika Haberler

Melda Onur 5 Bilezik,Haluk Koç Ücretsiz 500 Muayene

Melda Onur 5 Bilezik,Haluk Koç Ücretsiz 500 Muayene
Okunma : 109 views Yorum Yap

MuharreminceMuharrem Ince Gözünü para bürünmüş AKP için millet vekilleri tarafından. Yapılacak olan Bağışları açıkladı, Bağış listesinde zeytin, bilezik,bedava muayene, kitap telif hakları,5 ton portakal, umre parası daha niceleri işte Muharrem incenin CHP Millet Vekillerinde. aldığı bağış listesi
CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, yolsuzlukları kapatmak HSYK’yı geçirmeye; bunun amaçla getirdiği, demokrasinin ırzına geçen teklifi yasalaştırmaya çalışan AKP’ye teklifi geri çekme çağrısında bulundu. “Bunların gözünü para, dolar, rant, imar bürümüş” diyen İnce, AKP’ye gözlerinin doyması için ne istediklerini sordu, CHP milletvekilleri arasında AKP için bağış listesi oluşturduğunu bildirdi. İnce, CHP milletvekillerinin AKP’nin yasayı geri çekmesi için neleri gözden çıkardıklarını da açıkladı.

CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, AKP’nin Adalet Komisyonu’nda kavgyla geçirdiği Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) yasa teklifinin, CHP’lilerin başvurusu üzerine tali komisyon olan Anayasa Komisyonu’nda da toplanma kararı aldığını anımsattı. AKP’nin bu komisyon teklifi görüşmeden Adalet Komisyonu’nun teklife ilişkin raporunu Meclis Genel Kurulu’na gönderdiğini belirten İnce, Adalet Komisyonu raporunda teklifin tasarı diye gösterilmeye çalışıldığını, birçok yanlışlıklar olduğunu kaydetti.

Komisyon raporunu bile düzgün basamayan, Anayasa Komisyonu toplanmadan ve raporunu vermeden esas komisyon raporunu yazan bir Meclis olduğunu savunan İnce, Anayasa’ya açıkça aykırı, hukuk devletini yok eden, “Başbakan’ın oğluna hakim, savcı ayarlama”ya yönelik kanun teklifinin “temel yasa” olarak görüşülürken bunu milletten saklamak isteyen ve saklayan bir iktidarın olduğunu söyledi.

AKP’nin İçtüzük ihlallerini usul tartışmalarıyla geçiştirmeye çalıştığını vurgulayan İnce, AKP’ye anayasaya aykırı olan teklifi geri çekmeleri çağrısında bulunarak, “Ne istiyorlarsa yapmaya hazırız. Gözünü para, dolar, imar bürümüş bu insanlardan sadece bir şey istiyoruz; şu yasayı geri çekin, devleti soymayın, milletin parasını çalmayın” dedi.

İnce, şöyle konuştu:

“YÜZSÜZLÜKLERİ ARŞA, YOLSUZLUKLARI EVEREST’E”

“Biz AKP’lilere hukuk devleti diyoruz onlar kendilerine göre hakim ve savcı ayarlamak derdinde. Kuvvetler ayrılığı, evrensel hukuk kuralları, yargı bağımsızlığı diyoruz anlamıyorlar. Müsteşar, İzmir’de operasyon yapıldığı gün Başsavcıyı aramış tehdit etmiş diyoruz, bunu normal karşılayan bir Adalet Bakanı var.

“Sözden anlamıyorlar, ikna olmuyorlar, kendilerine verilen bir talimatla hareket ediyorlar. ‘Biatsa biat, itaatse itaat’ diyorlar. Ar damarı çatlamış bunların. Yüzsüzlükleri arşa çıkmış, yolsuzlukları Everest Dağı kadar olmuş bir çoğunluk diktasına ne söylersek söyleyelim dinlemiyorlar. Yolsuzluğa batmış Hükümet’e sahip çıkan bir milli irade çoğunluğu bunlar. Onlar için önemli olan hak, hukuk, adalet, yargı bağımsızlığı değil, onlar için önemli olan Recep Tayyip Erdoğan’ın

BUNLARIN GÖZÜNÜ PARA HIRSI BÜRÜMÜŞ

“Bunların anladıkları arsa, villa, dolar, kasa, para sayma makinesi, SİT alanı, bağış, rüşvet, yolsuzluk, ayakkabı kutusu… Bunlardan anlıyorlar. Sözlükleri bunun üzerine kurulu. Onun için ben de CHP Grubu’nun bazı üyelerine dedim ki ‘Bunlar haktan, hukuktan, adaletten anlamıyor, bunların gözünü para hırsı bürümüş, bir kampanya açsak siz bunlara ne verirsiniz, bunların gözünü neyle doyururuz, ne yapalım?’ dedim.

BEN ONLARA GÜNAHIMI VERMEM

“Muharrem İnce’den AKP’lilerin çocuklarına 500 saat ücretsiz fizik dersi, Samsun Milletvekili Haluk Koç’tan 500 ücretsiz muayene, İzmir Milletvekili Mustafa Balbay’dan kitaplarının telif hakkı, Bursa Milletvekili İlhan Demiröz’den 2.5 ton zeytin, Mersin Milletvekili Ali Rıza Öztürk’ten 5 ton portakal, İstanbul Milletvekili Ali Özgündüz cömert çıktı bir araba, İstanbul Milletvekili Melda Onur’dan 5 bilezik, Adana Milletvekili Turgay Develi’den bir kişiye helal Umre parası, Balıkesir Milletvekili Haluk Ahmet Gümüş’ten, -bu da biraz cimri- bir karton sigara, en cömertlerinden biri Muğla Milletvekili Nurettin Demir’den 3 kamaralı gulet, Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı’dan yayla evi, Giresun Milletvekili Selahattin Karaahmetoğlu’ndan 10 ton fındık, Amasya Milletvekili Ramiz Topal’dan 10 ton Amasya elması, Eskişehir Milletvekili Süheyl Batum ‘dan ücretsiz Anayasa dersleri ve yanında 5 Cumhuriyet altını, Ankara Milletvekili Levent Gök’ten 10 Ankara keçisi, Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan’dan 20 kilo Anzer balı, Muğla Milletvekili Tolga Çandar’dan 2 adet beleş konser, Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt’ten öküz ve yanında 4 ton saman, Zonguldak Milletvekili Ali İhsan Köktürk’ten 10 ton taşkömürü, Kocaeli Milletvekili Haydar Akar’dan 500 kilo pişmaniye, Isparta Milletvekili Ali Haydar Öner’den bütün AKP milletvekillerine birer şişe gülsuyu, Kırklareli Milletvekili Turgut Dibek’ten her vekile 5 kiloluk teneke peynir, İstanbul Milletvekili İhsan Özkes’ten bedduaları defetme dualarını öğretme garantisi… Sivas Milletvekili Malik Ecder Özdemir’i, ne kadar uğraşsam da ikna edemedim, ‘Ben onlara günahımı bile vermem’ dedi.”

“FITRELERİNİ VE ZEKATLARINI AKP’Ye VERİN

İnce; gözlerini para, pul, dolar, avro, villa, arsa bürümüş insanlara CHP Grubu’nun bir kısmının verebileceklerinin bunlar olduğunu belirterek, şöyle konuştu:

“Bu yetmiyorsa Grubun tümüne bunu açabiliriz, il başkanlıklarımıza talimat verebiliriz, yurt çapında kampanyaya dönüştürebiliriz. Bu da yetmiyorsa Diyanet İşleri Başkanlığı ‘sadakaları, fitrelerini, zekatlarını AKP’lilere verin’ diye bir fetva yayınlayabilir. Bu da yetmiyorsa nikahlarını tazeleyebilirler, söz veriyoruz bütün CHP’liler düğünlerine gidip takı takacak. Ne istiyorlarsa yapmaya hazırız. Gözünü para, dolar, imar, bürümüş bu insanlardan sadece bir şey istiyoruz. Şu yasayı geri çekin, devleti soymayın, milletin parasını çalmayın diyoruz. Bunu yaparlarsa sözlerimizin arkasındayız. CHP Grubu’ndaki milletvekillerinin hepsinin adına Grup Başkanvekili olarak medyanın huzurunda söz veriyorum.