Son Dakika Haberler

Millet Kimin Yüzüne Tükürecek

Millet Kimin Yüzüne Tükürecek
Okunma : 86 views Yorum Yap

image Başbakan Erdoğan Rizede yapmış olduğu açılışta CHP lideri Kemal Kılıçdaroğluna yüklendi, ” Bu millet senin yüzüne tükürür diyen Erdoğan, yaşanan Musul olayını unuturak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğluna seslendi

“SEN ZATEN ESED İLE EL ELESİN”
Kılıçdaroğlu, “Ortadoğu’daki siyasetinizi kabul etmiyoruz” diyor. Biz zaten senin Ortadoğu’daki siyasetimizi kabul edeceğini bekleyemeyiz ki, böyle bir şey yok ki. Sen Beşşar Esed ile el elesin, biz ise karşı karşıyayız, aramızdaki fark bu. Sen katillerle el tutuyorsun, biz ise katillerle karşı karşıya duruyoruz farkımız bu. Biz mazlumların yanındayız, mağdurların yanındayız.

“ONLAR KURU SIKI ATIYOR”
Türkiye büyük bir ülkedir. Bu büyük ülkeye yakışır şekilde davranacak, soğukkanlı şekilde gerekli adımları atacağız. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Şu anda birinci önceliğimiz Musul’daki vatandaşlarımızın can güvenliğidir. Bu yüzden muhalefet partileri gibi davranamayız. Çünkü onların sırtında yük küfesi yok. Onlar rahatlar. Onlar kuru sıkı atıyor.

“DİPLOMATİK YOLLARLA ÇÖZECEĞİZ”
Bahçeli çıkıyor ne diyor, ‘hemen asker müdahale etmeli, hemen orada gereken silahlı girişim neyse bunu da yapmalı’. Bahçeli senin dünyadan haberin yok galiba, burada 100’e yakın vatandaşım şu anda bunların elinde. Onların başına bir şey geldiğinde bunu neyle izah edeceksin? Biz şimdi tereyağından kıl çeker gibi acaba bunu başarabilir miyiz, bunun gayreti içerisindeyiz. Diyoruz ki; ‘geç olsun, ama inşallah hayırlı olsun.’ Onun için sabırla diplomatik yollarla bu işi yürütmenin gayreti içindeyiz. Biz sabırlıyız.

“BU MİLLET SENİN YÜZÜNE TÜKÜRÜR”
Utanmadan, sıkılmadan şu Kılıçdaroğlu denilen adam ‘bayrağı’ diyor, ‘Erdoğan indirdi’ diyor. Bu millet senin yüzüne tükürür, tükürür. Sen bunu Erdoğan’a nasıl söylersin? Sen bir defa Hakkari’ye Türk bayrağıyla giren adam değilsin, sen Hakkari’ye PKK’nın gölgesinde giren adamsın.