Son Dakika Haberler

Muhtar Saldırın Diyor. CHP Sakin Olun Açıklaması Yapıyor

Muhtar Saldırın Diyor. CHP Sakin Olun Açıklaması Yapıyor
Okunma : 31 views Yorum Yap

mdenizYeniköy Muhtarının Organize ettiği ve isimleri sosyal palyaşım sitelerinde mevcut olan ve savcılığa suç duyurusu yapılan eyleme sopa ve bıçakla katılarak saldıran kişiler dışında. Muhtarın yerel basına yapmış olduu çelişkili açıklamalar insanları farklı düşündürüyor.

Bu akşam saat 21.00 de yine aynı yerde toplanacak olan Yeniköy Formu katılım oldukça kalabalık olması bekleniyor..
*.           *.         . *
CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz yeniköyde yaşanan olaylar için halkı sakin olmaya çağırdı ve basın açıklaması yaptı.
SARIYER ‘DE LÜTFEN DAHA SAKİN
19 Mayıs’ da ilk olarak masumane CHP kortejindeki gençlere yapılan saldırı, İstinye de yürüyen Pınar Mahallesi halkına yapılan saldırı, 19 Haziran’da Ferahevler’de gezi parkı olaylarını protesto etmek amacıyla  teneke tava çalan site sakinlerine küfürlü ve havaya silah atarak yapılan emniyete intikal eden olaylar…
Gezi parkına girişin  kapatılması sonrasında Yeniköy parkında form düzenleyen üniversite öğrencilerine Yeniköy’ de bazı mahalle önderlerinin de kışkırtması ile 2 kişinin yaralanması neden olan durum. Her halde anladıkları dil bu olsa gerek. Bu ne şiddet, bu suçsuz insanlara acımasızca saldırarak gezi parkı olayları bir başka boyuta çekilmeye, Sarıyer’deki huzur bozulmaya çalışılmaktadır. Bulundukları semte mahalleden sorumlu olanların sağ duyulu, duyarlı ve dikkatli olması gerekmektedir. Olayları yatıştırması gerekenleri sorumluluğa davet ediyorum.
Yeniköy sadece Sarıyer ilçesinin değil Türkiye’nin en güzel, en nezih mahallelerinden biridir. Öyle ki bu mahallemizde eski başbakanlarımız, Cumhurbaşkanlarımız ve ülkede önemligörevlerde bulunmuş bir çok değerli siyasetçi, sanatçı, akademisyen, yazar aydın oturmaktadır. Bu tür yerlerde görev yapmak bir hayli özen ister. Sarıyer de huzurun bozulmamasına, hoş görünün tekrar hakim olmasına hepimizin ihtiyacı var.Toplumönderlerinin bunu sağlaması birinci görevleridir.
Herkesin bir başkasını  haklarına saldırmadan düşüncelerini demokratik taleplerini dile getirme hakkı olduğu gibi,bu istem ve taleplerin karşısında olanlarında bunları önlemek için şiddete başvurması,şiddetle bu taleplerin durdurulmaya çalışılması,hakaret,küfür,sopalı ve bıçaklı saldırıda bulunması bu topluma hiçbir değer katmaz. Hele boğazın incisi Sarıyer’imize hiç yakışmayan davranışlardır.Bütün sorunlarımızı konuşarak tartışarak çözmek durumundayız.Bunun dışında ki yöntemler beyhude dir.
Kültür, turizm ve huzurun ilçesi Sarıyer de birlikte yaşamak zorundayız.Gençlere çocuklara saldırarak kimse bir kazanç sağlayamayacaktır.Bu olayda yaralanan geçlerimize geçmiş olsun derken bu geceyi Sarıyer de rahat geçiremedik,hastanelerde yaralıların tedavilerinde yardımcı olduk.Bu toplumun dini duygularını kullanarak kimsenin galeyana gelmemesi gerekmektedir. Din üzerinden siyaset yapılmamasını, dini duyguların Allah ile kul arasında yaşanan bir olgu olduğu düşüncesi ile, Müslümanların ibadet günü olan Cuma gününde hoş görü dini olan bu dine gölge düşürülmemesi gerektiğini belirtiyor,Sivil toplum kurumlarını,muhtarları,siyasi parti temsilcilerini sağduyuya, göreve davet ediyorum.
Mehmet DENİZ
CHP Sarıyer İlçe Başkanı